Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Wpisy z tagiem: krasnal

sobota, 30 października 2010
Znów wysypało! Pojawiło się kilka nowych figurek. Dzisiaj prezentuję Impelka, Ekonomika, Panoramika i Fizolka.

niedziela, 03 października 2010
"Kiedyś powiem sobie dość...". Ale póki co staram się mieć je wszystkie. Wcale nie jest to takie proste. Np. zdobyłem Kapitana z Nereidy, ale już z Wiktorii się nie udało. Za fotkę Przedszkoludka musiałem wrzucić piątaka do skarbonki. Do Dąbrka Pierwszego należy się zameldować na portierni podstawówki. Dobrze, że jeszcze nie opanowała wszystkich ludzi schiza antypedofilska, bo jako faceta mogliby nie chcieć mnie wpuścić do budynku szkoły ;) Skoro Dąbrek jest Pierwszy - niech i u mnie będzie:

piątek, 13 sierpnia 2010
WROCŁAW >> PLAC GRUNWALDZKI Pasaż Grunwaldzki dołożył kolejne 4 figurki do pokaźnej kolekcji Wrocławskich Krasnali. W przeciwieństwie do Grun-Waldka, postawiono je wewnątrz galerii handlowej. Słyszałem, że pierwotnie pojawił się pomysł, aby każdy sklep miał swojego krasnala. Jak widać skończyło się na postawieniu czterech figurek przez zarządcę galerii. Nazywają się Serdeczniś, Trenduś, Trąbibrzuch, Bąbelek Chlapuś.

piątek, 23 lipca 2010

Wrocławskie krasnale nieustannie się namnażają, może nawet coraz szybciej. Już nie mogę ich dogonić, ale jeszcze gonię za nimi.

Dzisiaj 3 nowe okazy do kolekcji (http://fotoswiat.pl/galeria/list.php?exhibition=40). Pamiętajcie, że każdego krasnala możecie odszukać na tej oto mapie: MAPY GOOGLE - WROCŁAWSKIE KRASNALE

Przed budynkiem D20 Politechniki Wrocławskiej (nowy budynek prawie przy pl. Grunwaldzkim - pomiędzy rondem a mostem Grunwaldzkim) przystanął (oby na długo) Lappek i pcha swoją szpulę z kablem. Nietrudno się domyślić, że sponsorem jest firma LAPP KABEL. Dla ułatwienia zapisano to na tabliczce z imieniem krasnala. Jest to już drugi, po Wykształciuchu, krasnal przy PWR.

Na wyspie Słodowej możecie już szukać Piastosława I Złocistego - krasnal z dobrze rozwiniętym mięśniem piwnym siedzi na butli złotego trunku marki Piast - prawdziwie wrocławski Krasnal ;) Szkoda tylko, że Piast już się we Wrocławiu nie produkuje (dziękujemy Ci Carlsbergu :/) Pozostał Spiż.

Czyżby zwracał się z jakąś prośbą lub podziękowaniem do Bachusa? :)

Na koniec krasnal, który do Wrocławia wprowadził się już dawno temu, ale dopiero teraz udało się go złapać. Kolej wyremontowała wiadukt nad ulicą Świdnicką - Powstańców Śląskich i zamontowała na nim krasnala, jednakże ten prędko zniknął. Wygląda na to, że Pan Moczek wykonał go ponownie i już jest z powrotem wśród swoich kolegów i koleżanek. Przedstawiam Kolejarza:

środa, 09 czerwca 2010

Wrocław >> KRASNALE

Znajdź WROCŁAWSKIE KRASNALE NA MAPIE WROCŁAWIA

Galeria wszystkich Krasnali

Poczet Wrocławskich Krasnali nieustannie rośnie. Ciężko złapać je wszystkie. Oto 2 nowe: Motocyklista i Agorek. A także jeden po przeprowadzce: Bibliofil. Próbowałem drugi raz podejść Przedszkoludka, ale znów się nie udało. Mają jakieś problemy wewnętrzne. Chcą go odsłonić przed oficjelami - albo im nie pasuje, albo jest brzydka pogoda. Może do końca czerwca się wyrobią. Nie zamierzam się prosić o możliwość zrobienia zdjęcia - jak nie chcą pokazać, to niech sobie go trzymają w piwnicy i wtedy D**PA z promocji, a chyba do tego miał służyć?!

Hitem tej wiosny jest Motocyklista, który przystanął pod Katedrą św. Marii Magdaleny. Ta Katedra patronuje wrocławskim motocyklistom, zatem wybór miejsca nie dziwi. Po publicznej zbiórce pieniędzy na krasnala, w końcu udało się go wsadzić na motocykl.

Z kolei na Różance zamieszkał Agorek - przy wejściu do Centrum Kultury Agora - ul. Serbska 5A. Nie wiedziałem, że tam znajduje się coś takiego i to w nowoczesnym budynku pośród osiedla domków jednorodzinnych z epoki Gierka. Strona CK Agora

Natomiast po wielomiesięcznej tułaczce nowe lokum znalazł Bibliofil. Przycupnął przed Mediateką na pl. Teatralnym

wtorek, 11 maja 2010

Wrocławskie Krasnale

Chwila nieuwagi i już powstają zaległości! Mnożą się jak króliki.

Zdobyłem kolejne 3. Florianek przynosi szczęście przechodniom na ul. Świdnickiej, na wysokości Solpolu. Jest pierwszym kominiarzem wśród krasnali.

Pod numerem 160. na liście wrocławskich krasnali znalazł się OddLudek. W parku Staromiejskim naprzeciw pomnika Kopernnika postawiło go stowarzyszenie ODD FELLOWS.

Numer 161. należy do Rejestrusia, brata Długiego z pl. Solnego. Rejestruś urzęduje przy wejściu do budynku Krajowego Rejestru Długów na ul. Armii Ludowej 21

 

Chcesz wiedzieć więcej? Lista i galeria wszystkich krasnali.

Mapa wrocławskich krasnali

czwartek, 06 maja 2010

Wrocław >> ul. Obornicka

Dzisiaj prezentuję najbardziej "wybuchowego" krasnala z całej gromady Wrocławskich Krasnali. Zadomowił się w jednostce Wojska Polskiego - pośród kolegów po fachu. Niestety stoi na terenie jednostki - czyli nie można sobie wejść "z ulicy" i np. go dotknąć. Przy bramie, przed którą go umieszczono stoi ochroniarz i nie wpuszcza nikogo bez przepustki. Śmieszy mnie fakt, że Wojsko Polskie potrzebuje wynajmować do własnej ochrony zewnętrzną firmę! Kolejna sprawa: będąc tam miałem wrażenie, że ta jednostka to coś w rodzaju dużego placu zabaw. Zebrało się wielu dorosłych facetów i bawią się w wojsko! Ogrodzili swój teren i nie wpuszczają tych, z którymi się nie chcą bawić. W czasie pokoju zamykają się w koszarach i sobie rozkazują lub wykonują rozkazy. Zabawne :) W ogóle idea tworzenia wojska w celu zapewnienia pokoju wydaje się być wewnętrznie sprzeczna.

Główny bohater: Saper

Więcej krasnali: http://fotoswiat.pl/galeria/list.php?exhibition=40