Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


01. Just WrocLove

sobota, 03 sierpnia 2013
W przeciwieństwie do poprzedniego wpisu (MŁYN SUŁKOWICE), dzisiaj robię zbliżenie na to, co się aktualnie na terenie dawnego młyna dzieje. A dzieje się głównie w niedzielę. Handlarze z Niskich Łąk przenieśli się tutaj w 2008 roku. Jednakże można tu spotkać nie tylko zawodowców. Licznie pojawiają się pojedyńczy właściciele np. rowerów z tabliczkami "sprzedam". Ale nie dam sobie ręki uciąć, że są to naprawdę "właściciele". Dlatego polecam znakowanie rowerów.

Z drugiej strony warto mieć choć minimum zaufania do drugiego człowieka.

Teraz przejdźmy się po placu handlowym.

wtorek, 22 maja 2012

Dzisiaj na wrocławskim Rynku można było zobaczyć taki oto widok. Wygląda na to, że bez ściemy. fot. Moja Mama

wtorek, 29 listopada 2011
Mamy już koniec listopada. Dwie trzecie jesieni za nami. Szybko zleciało, przynajmniej mi. Ani się obejrzałem, a już liście spadły z drzew i zdążyły zbrzydnąć. Dzięki panującej w naszym regionie jesiennej suszy, liście nie zdążyły na ziemi zgnić. Jeszcze można spacerować i deptać po nich, szeleszczących pod nogami. Miałem chwilę wolnego czasu, postanowiłem zajrzeć do parku Szczytnickiego. Tu zawsze jest przyjemnie. Zgodzicie się ze mną?

sobota, 19 listopada 2011

Zgłosiłem się niedawno do konkursu fotograficznego, którego tematem są zabytkowe cmentarze. Jak do tej pory, najbardziej spodobał mi się wrocławski stary Cmentarz Żydowski przy ulicy Ślężnej, właśnie takie zdjęcia wysłałem na konkurs. Oto one. Jeśli któreś z nich Ci się podoba, proszę zagłosuj na nie - kliknij w zdjęcie i przeniesiesz się do strony głosowania (wystarczy konto na facebooku lub błyskawiczna rejestracja - na głosujących też czekają nagrody!). Ewentualnie kliknij w galerię tych trzech zdjęć i tam zagłosuj - link: http://konkurs.memori.pl/1449,galeria-uzytkownika.html

Z góry dziękuję za pomoc - liczy się każdy głos! Głosowanie trwa do 30.11.2011.

tagi: konkurs fotograficzny, memori.pl, cmentarz żydowski, zabytkowy cmentarz, cmentarz żydowski wrocław ul. ślężna, zdjęcia, zdjęcie, fotografia, grzegorz ajdukiewicz, fotoswiat.pl

czwartek, 20 października 2011
Dlaczego zaczarowany? A chociażby dlatego, że każdy spacer po Wrocławiu odkrywa przede mną coś nowego. Przechodząc setki, ba, tysiące razy tymi samymi ścieżkami, każdorazowo można je inaczej odebrać. Czy to nie jest magia? Wielkie miasto, które dodatkowo posiada równoległe światy! Tym razem odkryłem nowe podwórko - studnię.

piątek, 30 września 2011
Już jutro, na wrocławskim stadionie miejskim, fani big footów, monster trucków, wielkich ciężarówek, lub jak kto woli, będą mogli zobaczyć je na żywo. Będzie głośno i widowiskowo. Wrocławianie mogli poczuć przedsmak imprezy na Rynku. Wjechał tam jeden z monsterów - Grave Digger. Wielkie koła, kapitalnie pomalowana karoseria - to wszystko robiło niezłe wrażenie. Aż kusi, żeby zobaczyć to jutro, 1go października, na maślickim stadionie. Tym, którzy się tam wybiorą, życzę przyjemnie spędzonego czasu. Ja niestety nie zobaczę zgniatania wraków samochodów na żywo.

czwartek, 31 marca 2011
Stało się tradycją, że Wrocław wita wiosnę przyjazdem niemieckiego lunaparku. Tegoroczne, już szóste, Święto Wiosny rozpoczęło się 26.03 a zakończy 25.04. W tym czasie warto się choć raz wybrać do Lunaparku. Podobno jest nawet w tym roku taniej niż w zeszłym. Mi spodobała się tegoroczna nowość, tzn. dwupoziomowy tor dla gokartów. Największą atrakcją pozostaje sporych rozmiarów Diabelski Młyn. Wszystkie zabawki, jak na rasowy lunapark przystało, są mocno oświetlone. I nagłośnione. Z każdego urządzenia leci inna muzyka. Nawet disco polo dało się usłyszeć. A w kasach zasiadają Niemcy, zabawnie gimnastykujący się wymawiając polskie słowa :) Zobaczcie zdjęcia!

 
1 , 2 , 3 , 4