Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


05. Do 100 km od WRO

sobota, 20 kwietnia 2013
Do tych ruin zawitałem po raz kolejny. Są to okolice lotniska w Legnicy. Niektóre zdjęcia są podobne do tych z pierwszej wizyty - link będzie niżej. W budynku nic się nie zmieniło. A powinien już dawno być odnowiony i zamieszkany. Jednakże developer, który jest właścicielem terenu wstrzymał inwestycję. Budynki dalej niszczeją. Zdjęciami zatrzymam je w pamięci.

poniedziałek, 04 marca 2013
Te zdjęcia wykonałem jeszcze w styczniu, na dzień lub dwa przed poprzednią odwilżą. Czas szybko zleciał i już po kolejnym śniegu niemalże nie ma śladu. Dzisiaj słońce mocno operowało, czuło się powiew wiosny, która czeka za rogiem. Niech te zdjęcia będą mostem pomiędzy zimnem a ciepłem.

Most kolejowy w Miłkowicach koło Legnicy.

sobota, 26 stycznia 2013
W poprzednich latach zima nie rozpieszczała. Śniegu było jak na lekarstwo. W tym roku w końcu mamy prawdziwą zimę, śniegiem sypnęło i leży. Nawet długo. Te zdjęcie wykonałem 13.01.2013 na obszarze lotniska w Legnicy. Taką zimę lubimy, prawda? Już myślałem, że kolejny raz będzie sucho i jedynie mroźnie. Druga opcja była taka, że zima się przesunie w stronę miesięcy tradycyjnie ciepłych w naszej strefie klimatycznej. Zobaczymy jak w tym roku będą wyglądały wakacje. A później będziemy myśleć o "ociepleniu" klimatu ;)

sobota, 17 listopada 2012
Od kilku dni na Dolnym Śląsku panują gęste mgły. Ograniczają widoczność niemalże przez całą dobę. Mimo całotygodniowego urlopu, skusiłem się dopiero dzisiaj na zapolowanie na nie. Mimo temperatury minimalnie powyżej zera, odkopałem rower w piwnicy i wyszedłem na fotopolowanie. Ze względu na fotografowanie, przejechałem po Lenicy w godzinę tylko około 10 km. Ale każda ilość i forma ruchu jest dobra, więc i ta aktywność cieszy podwójnie. Teraz pora na esencję, czyli zdjęcia

niedziela, 04 września 2011
Zdjęcia z jednej z niewielu tegorocznych przejażdżek rowerowych. Okolice Miłkowic (ok 10km za Legnicą) obfitują w jeziora i stawy. Oto kilka z nich. Na jednym zamieszkały łabędzie. Pewnie dlatego, że jest to także staw hodowlany. Drugim powodem jest woda, której brakowało w pozostałych stawach ;)

wtorek, 03 maja 2011
Nie wiem jak u Was, ale u mnie w Lgnicy właśnie mocno nasypało śniegu. I dalej sypie. Rozumiem, że może w Szklarskiej Porębie leżeć teraz 10 cm, ale Legnica, Wrocław itp. to nie góry!A jednak temperatura spadła do około 2-3 stopni Celsjusza. No i mamy. Ciekawe kto jeszcze jeździ na zimówkach ;)

EDIT: Rodzinka ponad godzinę temu wyruszyła do mnie ze Szklarskiej Poręby. Przejechali 200 metrów i ani drgnie. Takie warunki tam zapanowały. A jak jest gdzie indziej?

wtorek, 22 marca 2011
Nareszcie wiosna! Zdecydowałem się wykorzystać ładną pogodę i wybrałem się na pierwszą w tym roku przejażdżkę rowerową. Około dwóch godzin "pedałowania" jeszcze dzisiaj odczuwam. Pupa się odzwyczaiła od siodełka ;) W tym roku muszę zdecydowanie więcej czasu spędzić na rowerze.

Wracając do wiosny - jest piękna! Pola się zazieleniły, drzewa puszczają pąki, zwierzęta szaleją... Np. dwa zające biegły wprost na mnie po torach kolejowych. Zbliżały się śmiało, mimo, że z daleka mnie widziały. Dopiero strzały z migawki je spłoszyły. Czaple siwe (?) były bardziej płochliwe. Odleciały zanim dystans się zmniejszył do około 100 metrów. A jakieś nieznane mi kaczkowate chyba przyłapałem na brodzeniu po bagnie, bo zwiały, zanim je wypatrzyłem w krzakach. Wiosna pełną gębą!
Objechałem trójkąt Miłkowice-Gniewomirowice-Jezierzany (powiat Legnicki).

 
1 , 2 , 3