Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


02. Wrocław - architektura

wtorek, 30 lipca 2013
W marcu wyburzono elewator Młyna Sułkowice. Za rok właściciel terenu planuje w tym miejscu stworzyć centrum wystawiennicze. Będzie także miejsce dla kupców, którzy po przeniesieniu się w 2008 roku z Niskich Łąk, handlują tu co niedzielę wszystkim, czym się da. Szwarc, mydło i powidło. Niedzielne targowisko w następnym wpisie, a dzisiaj kilka ujęć prac rozbiórkowych elewatora. Dla tych, którzy nie wiedzą gdzie znajduje się Młyn Sułkowice podpowiadam - obok centrum Handlowego Korona. Czyli Wrocław Psie Pole - a jeszcze bliżej - Sołtysowice. Wejść na teren można od strony alei Poprzecznej.

wtorek, 23 lipca 2013
Wrocław ma kolejny piękny mural. Wygląda jak stara mapa Breslau podejrzana przez dziurkę od klucza. Dziurkę tworzy kamienica z rogu Łokietka i Rydygiera i jej lustrzane odbicie. Wgłąb zamka i osiedla prowadzi ulica Łokietka. Jak Wam się podoba to malowidło? Mi bardzo!

poniedziałek, 04 czerwca 2012
A jednak zdążyli z jego oddaniem przed Euro. Patrząc po tłumach, które się przezeń przewijają, nie mogę rozumem ogarnąć, jak przez ponad 2 lata dworzec tymczasowy był w stanie je obsługiwać. Wiem, że wiele osób na razie w celach poznawczych się na dworcu zjawiło. Nadchodzi Euro, idą wakacje, turystów będzie coraz więcej. Cieszę się, że dworzec już pracuje. Jednakże zastanawiam się, czy dawniej zdarzało się tak, że oddawano do użytku obiekty nie wykończone w 100%?

Dość słów. Zobaczcie nowy stary dworzec Główny we Wrocławiu. Przedstawiam od strony ul. Piłsudskiego, od ul. Suchej, hol główny, perony, cztery nowe wrocławskie krasnale itd. Podoba się Wam? Postanowiłem nie przebierać za dużo w zdjęciach. Dla Was porcja 44 fotografii.

niedziela, 27 maja 2012
W środę 23. maja 2012 roku Leszek Czarnecki przecinając symbolicznie wstęgę, otworzył oficjalnie część handlową kompleksu Sky Tower. Było kilkuset gości, wśród nich były prezydent Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, kardynał Henryk Gulbinowicz. Dzień później, w czwartek, drzwi galerii Sky Tower otworzyły się dla zwyczajnych niezwyczajnych. Ja swój rekonesans po najnowszej galerii wrocławskiej odbyłem w piątek. Co stwierdziłem? Przeczytasz o tym w dalszej części tego oto wpisu.

czwartek, 03 listopada 2011
Prezentuję najnowsze zdjęcia wrocławskiego drapacza chmur - wieży Sky Tower. Wyższy już nie będzie. Teraz nie jest mały, choć jego wysokość najlepiej obserwować z daleka. Ponad 200 metrów w niebo. Robi wrażenie. Ech, szkoda, że nie dociągnęli do 250, tak jak pierwotnie miało być :)

poniedziałek, 19 września 2011
Był już most Rędziński nocą, teraz pora na most za dnia. Również robi wrażenie i przytłacza wielkością. Przeszedłem go wzdłuż i zaręczam, że naprawdę jest baaaardzo długi. Więcej o moście znajdziecie w pełnej notce.

sobota, 20 sierpnia 2011
Wrocławski drapacz chmur nadal rośnie. Jest już corz bliżej założonej wysokości 207 metrów (do dachu). Po uzyskaniu tej wysokości będzie nosił miano najwyższego budynku w Polsce (do dachu), będzie miał największą liczbę pięter (50), natomiast nie będzie najwyższym budynkiem jeśli chodzi o wysokość całkowitą. Ciężko przewyższyć iglicę Pałacu Kultury i Nauki (230,7m). Szkoda, że zrezygnowano z pierwotnego planu wybudowania wieżowca siegającego około ćwierć kilometra w niebo. Czy Wy też tak macie, że wydaje się Wam Sky Tower z daleka bardzo wysokim budynkiem, widzianym niemalże z każdego punktu we Wrocławiu i okolic Wrocławia, natomiast stojąc obok tego budynku, wydaje się on nie być aż tak wysokim? Zobaczcie zdjęcia z 9. sierpnia 2011r.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8