Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


03. Wrocławskie Krasnale

sobota, 16 listopada 2013
Przedstawiam zdjęcia mniej lub bardziej nowych figurek wrocławskich krasnali. Jako pierwsze są Artgeistki:

poniedziałek, 05 sierpnia 2013
Wydawało się, że 200 krasnali to już dużo. A tu w oka mgnieniu ich liczba szybko zbliża się do 300! Pod numerem 255 kryje się Suvenirek. Mieszka pod adresem Rynek 3. Mieści się tam sklep z upominkami i pamiątkami. Dwieście pięćdziesiąty szósty jest Hugonek z gimnazjum nr 1 - ulica Jelenia.

Resztę krasnoludków oczywiście można znaleźć pod adresem galerii - http://krasnale.fotoswiat.pl

poniedziałek, 22 lipca 2013
Nie ma wakacji od krasnali. Niektóre będę musiał odwiedzić nawet dwukrotnie. Raz zapomniałem aparatu, a raz usunąłem sobie zdjęcia. Człowiek nie myśli logicznie w takim upale ;) A teraz pora na te, które już uwieczniłem.

czwartek, 30 maja 2013
Zdarzyło mi się ostatnio wygospodarować czas na bieganie za krasnalami w dzień roboczy. Dzięki temu byłem w stanie zajrzeć do krasnali ukrytych wewnątrz budynków, które w weekend są pozamykane. W ten oto sposób dostałem się do czterech krasnali (z tego dwa znałem od dawna, a dwa były w miarę nowe). Na koniec dotarłem do nowego krasnala, kolejnego który postanowił zamieszkać w sercu Wrocławia. Ale po kolei...

piątek, 03 maja 2013
Dowiedziałem się niedawno, że wrocławski wolontariat ma swojego krasnala. Oczywiście nazywa się Wolontarek ;) Zamieszkał na terenie Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, które mieści się we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej 65. Czyli tam, gdzie kiedyś istniała zajezdnia tramwajowa nr 31. Na miejscu znalazłem krasnala, stare tramwaje i skate park. Następnie pojechałem po kolejne dwa krasnale. A które? O tym na dole wpisu.

wtorek, 09 kwietnia 2013
A najdokładniej to dwa Amorinki, bo tak właśnie nazwano dwa krasnale, które zafundowało Amorino Cafe. Znajdziecie je na ulicy Wita Stwosza, tuż przy wrocławskim Rynku. Rynku, który w dniu łapania tych krasnali zaskoczył mnie ciszą i pustką. Na taki widok można się natknąć w niedzielę rano, gdy miasto odsypia weekendowe imprezy.

wtorek, 01 stycznia 2013
Wrocław jest miastem spotkań. Jest też dużym, wielokulturowym miastem. Wielokulturowość czasami się ze sobą ściera. Przykładem wzorcowej koegzystencji jest Dzielnica Czterech Świątyń (Dzielnica Czterech Wyznań, Dzielnica Tolerancji). Obszar ten zamykają ulice Kazimierza Wielkiego, Pawła Włodkowica, Św. Antoniego i Św. Mikołaja. Powstała oficjalnie w 1995 roku. Na jej terenie znajdują się trzy świątynie różnych odłamów chrześcijaństwa oraz synagoga społeczności żydowskiej. Pod koniec 2012 roku, Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że miasto przekaże w 2013 roku dodatkowe środku na szerzenie tolerancji na jego terenie. Przy okazji odsłonił we właśnie odrestaurowanym Pasażu Pokoyhofa dwa krasnale. Jeden z dreadami na głowie gra na bębnie, a drugi gra na saksofonie. Podczas odsłonięcia Prezydentowi towarzyszył Jose Torres, muzyk kubańskiego pochodzenia od lat mieszkający we Wrocławiu, którego szkoła tańca mieści się właśnie w tym pasażu.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7