Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


piątek, 22 lutego 2013
Udało się po czterech latach i jednym miesiącu ponownie stanąć na szczycie Śnieżki zimą. Miałem przyjemność zdobywać ten szczyt w grudniu, styczniu, a teraz wybrałem się tam w lutym. Warunki za każdym razem były tak samo zimowe. Przy poprzednich wypadach jedynie była lepsza widoczność. Zdarzało się nawet piękne, błękitne niebo. Tym razem było jedynie ciepło (jak na zimę). Chmury lub mgła ograniczała zwykle piękne widoki. Ale co tam! Trasę znam na pamięć, więc do szczęścia wystarczyła mi świadomość, gdzie się znalazłem.

sobota, 26 stycznia 2013
W poprzednich latach zima nie rozpieszczała. Śniegu było jak na lekarstwo. W tym roku w końcu mamy prawdziwą zimę, śniegiem sypnęło i leży. Nawet długo. Te zdjęcie wykonałem 13.01.2013 na obszarze lotniska w Legnicy. Taką zimę lubimy, prawda? Już myślałem, że kolejny raz będzie sucho i jedynie mroźnie. Druga opcja była taka, że zima się przesunie w stronę miesięcy tradycyjnie ciepłych w naszej strefie klimatycznej. Zobaczymy jak w tym roku będą wyglądały wakacje. A później będziemy myśleć o "ociepleniu" klimatu ;)

wtorek, 01 stycznia 2013
Wrocław jest miastem spotkań. Jest też dużym, wielokulturowym miastem. Wielokulturowość czasami się ze sobą ściera. Przykładem wzorcowej koegzystencji jest Dzielnica Czterech Świątyń (Dzielnica Czterech Wyznań, Dzielnica Tolerancji). Obszar ten zamykają ulice Kazimierza Wielkiego, Pawła Włodkowica, Św. Antoniego i Św. Mikołaja. Powstała oficjalnie w 1995 roku. Na jej terenie znajdują się trzy świątynie różnych odłamów chrześcijaństwa oraz synagoga społeczności żydowskiej. Pod koniec 2012 roku, Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że miasto przekaże w 2013 roku dodatkowe środku na szerzenie tolerancji na jego terenie. Przy okazji odsłonił we właśnie odrestaurowanym Pasażu Pokoyhofa dwa krasnale. Jeden z dreadami na głowie gra na bębnie, a drugi gra na saksofonie. Podczas odsłonięcia Prezydentowi towarzyszył Jose Torres, muzyk kubańskiego pochodzenia od lat mieszkający we Wrocławiu, którego szkoła tańca mieści się właśnie w tym pasażu.

sobota, 01 grudnia 2012
Dzisiaj wpis będzie krótki, ale treściwy. W mieście pojawiły się trzy nowe krasnale. Hapek przed Centrum Biurowym Globis - postawiony przez firmę HP (Hewlett Packard). Dwa kolejne to Bernaś & Warchleś - krasnoludki powstającej przy ul. Księcia Witolda Akademii Implantologii Platinum, firmowanej nazwiskami Bernatek i Warchlewski. Oto one:

sobota, 17 listopada 2012
Od kilku dni na Dolnym Śląsku panują gęste mgły. Ograniczają widoczność niemalże przez całą dobę. Mimo całotygodniowego urlopu, skusiłem się dopiero dzisiaj na zapolowanie na nie. Mimo temperatury minimalnie powyżej zera, odkopałem rower w piwnicy i wyszedłem na fotopolowanie. Ze względu na fotografowanie, przejechałem po Lenicy w godzinę tylko około 10 km. Ale każda ilość i forma ruchu jest dobra, więc i ta aktywność cieszy podwójnie. Teraz pora na esencję, czyli zdjęcia

poniedziałek, 05 listopada 2012
Długi weekend listopadowy umożliwił mi złapanie w wizjerze aparatu dwóch nowych krasnali wrocławskich. Po Diagnozjusza wybrałem się na teren szpitala akademickiego przy ulicy Borowskiej. Prowadzi ważne badania na swoim mikroskopie przed wydziałem farmacji. Drugim, po którego się wybrałem był Waguś. Jego było trudniej znaleźć. Przede wszystkim dlatego, że sam go sobie źle oznaczyłem na mapie :) Ostatecznie udało się dotrzeć na ulicę Piękną 58A - stoi przed biurowcem firmy Wago. Oto zdjęcia, a pod nimi będzie link do pełnej galerii wrocławskich krasnali oraz link do mapy lokalizacji wrocławskich krasnali.

sobota, 03 listopada 2012
Jak co roku Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny połączyły społeczeństwo. Złączyły także rodziny, które znów od święta się spotkały. Spotkali się również żywi z doczesnymi szczątkami najbliższych, którzy odeszli z tego świata. Przedstawiam te zdjęcia z dwóch powodów. Po pierwsze aby oddać się zadumie, przystanąć na chwilę w codziennym biegu oraz dlatego, że podoba mi się klimat, jaki tworzą wieczorami na nekropoliach milony zapalonych zniczy. Odwiedziłem trzy wrocławskie cmentarze: parafialny św. Ducha przy ulicy Bardzkiej, cmentarz w Parku Skowronim oraz komunalny Grabiszyński.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42