Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


środa, 10 lipca 2013
30.06.2013 - Pergola obok Hali Stulecia, właśnie tutaj miało miejsce bicie rekordu Polski w liczbie osób wspólnie tańczących zumbę. Zumba to połączenie tańca i fitnessu. Można dbać o kondycję bez specjalnych ćwiczeń, wystarczy tańczyć ;) Dotychczasowy rekord udało się pobić - we Wrocławiu zebrało się 1001 osób. Kto spróbuje pobić ten rekord? Sezon wakacyjny sprzyja takim imprezom. Może jakaś nadmorska miejscowość się pokusi? Poza biciem rekordu drugim, nadrzędnym celem imprezy była zbiórka funduszy dla fundacji Potrafię pomóc. Uczestnicy imprezy wykupowali 10-złotowe cegiełki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę i prowadzenie ośrodka edukacyjno-rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Zapraszam na fotorelację!

czwartek, 30 maja 2013
Zdarzyło mi się ostatnio wygospodarować czas na bieganie za krasnalami w dzień roboczy. Dzięki temu byłem w stanie zajrzeć do krasnali ukrytych wewnątrz budynków, które w weekend są pozamykane. W ten oto sposób dostałem się do czterech krasnali (z tego dwa znałem od dawna, a dwa były w miarę nowe). Na koniec dotarłem do nowego krasnala, kolejnego który postanowił zamieszkać w sercu Wrocławia. Ale po kolei...

czwartek, 16 maja 2013
Spróbowałem swoich sił w fotografii paintball'owej. Musiałem przełamać lęk przed postrzeleniem mnie lub mojego sprzętu :) Gra odbyła się w Raszówce koło Legnicy.

piątek, 03 maja 2013
Dowiedziałem się niedawno, że wrocławski wolontariat ma swojego krasnala. Oczywiście nazywa się Wolontarek ;) Zamieszkał na terenie Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, które mieści się we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej 65. Czyli tam, gdzie kiedyś istniała zajezdnia tramwajowa nr 31. Na miejscu znalazłem krasnala, stare tramwaje i skate park. Następnie pojechałem po kolejne dwa krasnale. A które? O tym na dole wpisu.

sobota, 20 kwietnia 2013
Do tych ruin zawitałem po raz kolejny. Są to okolice lotniska w Legnicy. Niektóre zdjęcia są podobne do tych z pierwszej wizyty - link będzie niżej. W budynku nic się nie zmieniło. A powinien już dawno być odnowiony i zamieszkany. Jednakże developer, który jest właścicielem terenu wstrzymał inwestycję. Budynki dalej niszczeją. Zdjęciami zatrzymam je w pamięci.

wtorek, 09 kwietnia 2013
A najdokładniej to dwa Amorinki, bo tak właśnie nazwano dwa krasnale, które zafundowało Amorino Cafe. Znajdziecie je na ulicy Wita Stwosza, tuż przy wrocławskim Rynku. Rynku, który w dniu łapania tych krasnali zaskoczył mnie ciszą i pustką. Na taki widok można się natknąć w niedzielę rano, gdy miasto odsypia weekendowe imprezy.

poniedziałek, 04 marca 2013
Te zdjęcia wykonałem jeszcze w styczniu, na dzień lub dwa przed poprzednią odwilżą. Czas szybko zleciał i już po kolejnym śniegu niemalże nie ma śladu. Dzisiaj słońce mocno operowało, czuło się powiew wiosny, która czeka za rogiem. Niech te zdjęcia będą mostem pomiędzy zimnem a ciepłem.

Most kolejowy w Miłkowicach koło Legnicy.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42