Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


środa, 26 marca 2014

W tym roku po raz kolejny na wrocławskim Rynku gitarzyści podejmą się próby pobicia własnego rekordu we wspólnym graniu utworu "Hey Joe". Jako wrocławianin z krwi i kości, gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej imprezie. Uważam, że jest to bardzo pozytywne zjawisko, idealnie pasujące do Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Polecam zajrzeć na oficjalną stronę wydarzenia, możecie znaleźć na niej informacje, kto w tym roku został zaproszony przez Leszka Cichońskiego. Adres strony to oczywiście http://www.heyjoe.pl. Zapraszam wszystkich z Wrocławia, Polski i okolic ;) na Thanks Jimi Festival!http://fotoswiat.pl

sobota, 16 listopada 2013
Przedstawiam zdjęcia mniej lub bardziej nowych figurek wrocławskich krasnali. Jako pierwsze są Artgeistki:

poniedziałek, 05 sierpnia 2013
Wydawało się, że 200 krasnali to już dużo. A tu w oka mgnieniu ich liczba szybko zbliża się do 300! Pod numerem 255 kryje się Suvenirek. Mieszka pod adresem Rynek 3. Mieści się tam sklep z upominkami i pamiątkami. Dwieście pięćdziesiąty szósty jest Hugonek z gimnazjum nr 1 - ulica Jelenia.

Resztę krasnoludków oczywiście można znaleźć pod adresem galerii - http://krasnale.fotoswiat.pl

sobota, 03 sierpnia 2013
W przeciwieństwie do poprzedniego wpisu (MŁYN SUŁKOWICE), dzisiaj robię zbliżenie na to, co się aktualnie na terenie dawnego młyna dzieje. A dzieje się głównie w niedzielę. Handlarze z Niskich Łąk przenieśli się tutaj w 2008 roku. Jednakże można tu spotkać nie tylko zawodowców. Licznie pojawiają się pojedyńczy właściciele np. rowerów z tabliczkami "sprzedam". Ale nie dam sobie ręki uciąć, że są to naprawdę "właściciele". Dlatego polecam znakowanie rowerów.

Z drugiej strony warto mieć choć minimum zaufania do drugiego człowieka.

Teraz przejdźmy się po placu handlowym.

wtorek, 30 lipca 2013
W marcu wyburzono elewator Młyna Sułkowice. Za rok właściciel terenu planuje w tym miejscu stworzyć centrum wystawiennicze. Będzie także miejsce dla kupców, którzy po przeniesieniu się w 2008 roku z Niskich Łąk, handlują tu co niedzielę wszystkim, czym się da. Szwarc, mydło i powidło. Niedzielne targowisko w następnym wpisie, a dzisiaj kilka ujęć prac rozbiórkowych elewatora. Dla tych, którzy nie wiedzą gdzie znajduje się Młyn Sułkowice podpowiadam - obok centrum Handlowego Korona. Czyli Wrocław Psie Pole - a jeszcze bliżej - Sołtysowice. Wejść na teren można od strony alei Poprzecznej.

wtorek, 23 lipca 2013
Wrocław ma kolejny piękny mural. Wygląda jak stara mapa Breslau podejrzana przez dziurkę od klucza. Dziurkę tworzy kamienica z rogu Łokietka i Rydygiera i jej lustrzane odbicie. Wgłąb zamka i osiedla prowadzi ulica Łokietka. Jak Wam się podoba to malowidło? Mi bardzo!

poniedziałek, 22 lipca 2013
Nie ma wakacji od krasnali. Niektóre będę musiał odwiedzić nawet dwukrotnie. Raz zapomniałem aparatu, a raz usunąłem sobie zdjęcia. Człowiek nie myśli logicznie w takim upale ;) A teraz pora na te, które już uwieczniłem.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42