Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

BRAMA DO NADODRZA

Wrocław ma kolejny piękny mural. Wygląda jak stara mapa Breslau podejrzana przez dziurkę od klucza. Dziurkę tworzy kamienica z rogu Łokietka i Rydygiera i jej lustrzane odbicie. Wgłąb zamka i osiedla prowadzi ulica Łokietka. Jak Wam się podoba to malowidło? Mi bardzo!

W pełnej krasie

A tuż obok przykład, jak nowe może zniszczyć stare (nawet po odnowieniu). Kojarzycie tę kamienicę, z której wysiedlono mieszkańców z powodu pęknięć ścian powstałych przez budowę tuż obok? Nadal ludzie nie wrócili do swoich mieszkań.

 

Wrocław Śródmieście

Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl

wtorek, 23 lipca 2013, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
estees
2013/07/23 19:48:25
Podoba mi się. Wreszcie coś z sensem, tylko ten napis... Nadodrze... po co on komu?! Za duzy, za wysoko, jeśli już to dyskretnie albo wcale.
-
ajduk
2013/07/23 19:50:49
Być może jako informacja dla turystów, że wchodzą na teren Nadodrza?
-
emilya5
2013/07/24 22:35:43
Mural jest całkiem fajny :) Początkowo miało być westernowo Nadodrze przez dwa O pisane :)
Szkoda tylko, że mapa nie jest mapą dzielnicy. Ale i tak miło.
A do tej odnowionej kamienicy to mieszkańcy już chyba nie wrócą, nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale to chyba ona wystawiona jest na sprzedaż. Gorzej, że ten klocek obok jakoś nie ma się ku końcowi z budową :( coś utknęło, oby nie na lata.
-
Gość: tom, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/09/29 23:31:12
Za tą uszkodzoną kamienicę to wykonawca powinien stracić ten plac budowy i teren oraz wyremontować starą kamienicę. Co za bezmuzgi kto pozwolił na stawianie takiego szkaradnego czegoś w tym miejscu. Zaraz zrobi się grafiti na tych nowych kostkach
-
2014/10/06 12:04:54
Doskonały pomysł z rewitalizacją tej dzielnicy. Już widać jak doskonale się ona zmienia nie tylko przez inwestycje deweloperskie, ale i społeczne np. fundacja Krzywy Komin, która uczy wielu przedmiotów związanych z biznesem nawet czym są strony mobilne czy jak pobrać pieniądze z Unii.