Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

ZAJEZDNIA NR 31 ORAZ KRASNALE

Dowiedziałem się niedawno, że wrocławski wolontariat ma swojego krasnala. Oczywiście nazywa się Wolontarek ;) Zamieszkał na terenie Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, które mieści się we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej 65. Czyli tam, gdzie kiedyś istniała zajezdnia tramwajowa nr 31. Na miejscu znalazłem krasnala, stare tramwaje i skate park. Następnie pojechałem po kolejne dwa krasnale. A które? O tym na dole wpisu.

Stare tramwaje zjada czas i rdza

Skate Park Zajezdnia mieści się w hali dawnej zajezdni tramwajowej. Pojawiłem się tam we wczesnych godzinach porannych, pewnie dlatego niewiele osób z niego w tym czasie korzystało.

Jest Skate Park to musi być również graffiti :) Upiększyło wewnętrzny mur okalający zajezdnię.

Jest i krasnal Wolontarek. To kolejny krasnoludek z sercem na dłoni.

Kolejnym punktem sobotniej objazdówki było Muzeum Poczty i Telekomunikacji przy ulicy Krasińskiego 1. Tam, na 1. piętrze od ponad 2 lat mieszka Listonosz. Bliźniaczy krasnal Pocztowca.

Na koniec dotarłem do krasnala, który wpisał się na listę wrocławskich krasnali z numerem 250. Jest nim Farmaceuta Akademicki. Stanął obok innego krasnala, Diagnozjusza, przed wejściem do głównego gmachu nowej siedziby Wydziału Farmacji Akademii Medycznej przy ul. Borowskiej 211.

Czekam na wiadomości o nowych wrocławskich krasnoludkach.

 

Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl

piątek, 03 maja 2013, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/08/22 14:52:28
Jeden z moich ulubionych Pańskich wpisów bo pokazuje dwa różne oblicza Wrocławia. Industrialne (Serce Miasta) oraz nowoczesne, zagrabione przez młodzież...jednocześnie :) Anegdota: mój kolega rozważał niedawno dzialalnosc gospodarcza w UK - same Pańskie zdjęcia i Wrocław pokazują, że warto tu zostać i dawać temu miastu jedną szansę za drugą! Pozdrawiam!
-
Gość: Toeko, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/02/24 18:12:59
Byłem tam (24.Lutego) dzisiaj. Czyżbym go nie zauważył??? Za to zrobiłem zdjęcie innego - w tym miejscu - z czymś, co przypomina mikroskop. Czy tam są dwa w dwóch kątach przy wejściu?
-
ajduk
2014/02/24 18:24:33
Zgadza się, przy jednym wejściu są oba krasnale, po lewej i prawej :)