Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

SNOW PATROL

W poprzednich latach zima nie rozpieszczała. Śniegu było jak na lekarstwo. W tym roku w końcu mamy prawdziwą zimę, śniegiem sypnęło i leży. Nawet długo. Te zdjęcie wykonałem 13.01.2013 na obszarze lotniska w Legnicy. Taką zimę lubimy, prawda? Już myślałem, że kolejny raz będzie sucho i jedynie mroźnie. Druga opcja była taka, że zima się przesunie w stronę miesięcy tradycyjnie ciepłych w naszej strefie klimatycznej. Zobaczymy jak w tym roku będą wyglądały wakacje. A później będziemy myśleć o "ociepleniu" klimatu ;)

Płyta lotniska skryta pod śniegiem

W następnych dniach śniegu jeszcze dosypało

W tej okolicy jest jeszcze trochę starych zabudowań poradzieckich, schronów. Wejście nie jest zablokowane, więc w środku oczywiście jest śmieciowisko.

Płyta lotniska latem i zimą jest miejscem zabaw dorosłych chłopców w ich wielokonnych maszynach.

Inne maszyny, w zimowych szatach, stoją obok lotniska, przed centrum logistycznym Eko.

Ciekawą grę kolorów zaprezentował zbiornik odprowadzający wody gruntowe z podziemnych cieków obszaru lotniska. Okoliczni mieszkańcy skarżą się na zdewastowany drenaż, przez który wody gruntowe podchodzą wysoko i przesiąkają przez fundamenty budynków. We Wrocławiu często powtarza się w takich sytuacjach powiedzenie, że "Niemcy wiedzieli, gdzie nie budować".

 

Zdjęcia z kolejnego spaceru po śniegu wkrótce.

Grzegorz Ajdukiewicz / fotoswiat.pl

sobota, 26 stycznia 2013, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
szary-burek
2013/02/01 11:06:54
Rzeczywiście ciekawa gra kolorów :)
-
kmystkowski
2013/02/15 14:39:24
A mnie się podoba ta droga...
-
2013/09/27 12:53:55
Z chęcia bym tak pośmigał. To są tereny przez nikogo nie pilnowane, czy po godzinie firma windykacyjna czy ochrona wpadła i was wywalała z miejsca?