Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

MANIFESTACJA NOP - WROCŁAW 06.10.2012

Na wstępie zaznaczam, że niniejszy wpis nie ma na celu krytykowania lub popierania jakiejkolwiek opcji, orientacji politycznej. Jest to fotoreportaż z wydarzenia, na które trafiłem całkowicie przypadkiem. Nie miałem pojęcia, że we Wrocławiu w ten dzień odbywa się jakiekolwiek zgromadzenie publiczne. A okazało się, że były 3 niemalże jednocześnie. Około 400 zwolenników Narodowego Odrodzenia Polski manifestowało swój sprzeciw wobec zmian w ustawie o zgromadzeniach publicznych. Jedną ze zmian jest właśnie zakaz organizowania więcej niż jednej manifestacji w tym samym miejscu i czasie. "Marsz Kominiarek" NOP robił wrażenie na gapiach. Przemarsz rozpoczął się pod Pręgieżem, manifestanci obeszli Rynek w około i udali się ulicą Świdnicką w stronę przejścia podziemnego. Na Świdnickiej się odłączyłem i nie wiem co się działo dalej.

Dodam na marginesie, że to zgromadzenie zaciekawiło mnie m.in. dlatego, że jakiś czas temu miałem pisać pracę na temat zgromadzeń publicznych we Wrocławiu jako demokratycznej możliwości wyrażania poglądów. Właśnie NOP miał być jedną z głównych organizacji, które z tego prawa korzystają. Ich zgromadzenia budzą wiele kontrowersji w społeczeństwie i nigdy nie wiadomo, czy skończą się pokojowo, czy może zostaną rozwiązane i będzie musiała interweniować policja. Pracy nie napisałem, ale zapamiętałem, że takie zgromadzenie jest elementem demokracji uczestniczącej i każdy ma prawo z tego korzystać. Ta swoboda jednakże kończy się w miejscu, w którym zaczyna się prawo innego człowieka.

Pozostałe dwie manifestacje to przemarsz inicjatywy "Wolne Konopie" i "4. Wrocławski Marsz Równości" stowarzyszenia Q Alternatywie

niedziela, 07 października 2012, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: