Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

OSTRZYCA PROBOSZCZOWICKA

Fajnie się nazywa? A jadąc tam z Legnicy (37km) lub z Wrocławia (108km) można po drodze przejechać Pielgrzymkę lub Nowy Kościół. Góra Ostrzyca (górka - 501 m n.p.m) znajduje się w Sudetach, w pasmie Pogórza Kaczawskiego, na Wysoczyźnie Ostrzyckiej. Jest pozostałością komina wygasłego trzeciorzędowego wulkanu tarczowego. W okolicy takich górek znajdziecie sporo, dlatego warto zarezerwować sobie więcej czasu i obejść ich co najmniej kilka. Ale i pojedynczo też jest dobrym punktem wypadowym. Przed wejściem na górę (lub po) można zjeść u jej podnóża coś z ogniska. Znajdziecie tam świetnie przygotowany punkt odpoczynku. Kultura nakazuje, żeby dla kolejnych przybyszów pozostawić drewno na opał.

Przy dobrej pogodzie z Ostrzycy rozciąga się widok na Karkonosze. Warto zabrać ze sobą lornetkę.

Z Proboszczowa udaliśmy się nad jezioro Pilchowickie, najdokładniej na zaporę Pilchowice. Ale o tym następnym razem :)

Warto wyjść z domu i zobaczyć co jest za jego drzwiami :)

sobota, 09 czerwca 2012, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/06/09 19:55:16
Piękne okolice, zdjęcia cudne.
-
ajduk
2012/06/09 19:57:50
Dzięki.
Reczywiście jest tam fajnie. Cisza, spokój, widoczki. Blisko cywilizacji, a zarazem nieco zapomniane tereny.
-
ikroopka
2012/06/15 10:00:46
I jakie piękne wschody słońca tam są!
-
2014/05/06 13:28:59
Świetne zdjecia, genialnego miejsca. Myślałam, że w okolicy Wrocławia to tylko Sobótka może taka być, a im dalej na południe tym ładniej. Niech tylko powstanie wyszukiwarka NIP pensjonatów, a pewnie jakiś weekend tam spędzę :)