Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

MECZ POLSKA-CZECHY W STREFIA KIBICA

16. czerwca 2012 odbył się długo oczekiwany mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Był to jeden z najważniejszych meczów w ostatnich latach. Jak wiadomo, na stadionie Miejskim we Wrocławiu Polska przegrała z Czechami. Drużyna Franciszka Smudy nie dała rady braciom Czechom. Ale radę dali kibice! Sprawdzili się. Dopisała frekwencja na stadionie, ale również szczelnie wypełniony został nasz piękny Rynek. Oto zaledwie jedna "klisza" (36 zdjęć) jako przedsmak. Jeśli chcecie zobaczyć więcej (łącznie 106 fotek), zajrzyjcie do pełnej galerii fotoswiat.pl - http://fotoswiat.pl/galeria/list.php?exhibition=124. Będą to zdjęcia z godziny 15-16 oraz od godziny 20, gdy strefa kibica została zamknięta (po napełnieniu się). Przejdź dalej...

Cieszę się, że był to mecz we Wrocławiu i właśnie z Czechami. Zapewniło to niesamowitą atmosferę. Mimo rywalizacji, dało się wyczuć przyjaźń polsko-czeską. Polacy witali radośnie Czechów, Czesi śpiewali "Polska, Biało-Czerwoni!". Były wspólne zdjęcia, objęcia, częstowanie się piwem, rozmowy - bo przecież z Czechami to niemalże nie ma bariery językowe i każdy może sobie porozmawiać z południowym sąsiadem.

Co do samej strefy kibica usytuowanej prawie na całym Rynku, to miałem mieszane uczucia. Z jednej strony super lokalizacja, najściślejsze centrum miasta. Z innej strony - trochę to utrudniło zwiedzanie głównego punktu wycieczek turystów przyjeżdżających do stolicy Dolnego Śląska. Uciążliwości odczuli także mieszkańcy Rynku, jak również właściciele firm usytuowanych w centrum. Jednym się udało i zarobili więcej, inni wręcz przeciwnie. Fanzone przymknęła dotychczas ogólnodostępną przestrzeń na prawie miesiąc. Na samym Rynku odbywały się już większe imprezy, np. pamiętny Sylwester 2008/2009 - około 200 tysięcy osób bawiło się w okolicach Ratusza. Wielu mieszkańców z adresem Rynek XX w dowodzie osobistym powinno też pamiętać remont nawierzchni Rynku w latach 1996-2000.

Ostatecznie oceniam wybór miejsca jako dobry. Do centrum jest blisko z każdej strony :)

Dość ględzenia. Obejrzyjcie zdjęcia te poniżej i więcej pod adresem http://fotoswiat.pl/galeria/list.php?exhibition=124, być może na którymś się odnajdziecie :)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy tam kibicowali w ostatnią sobotę.

 

tagi: UEFA EURO 2012, strefa kibica wrocław 16.06.2012, fanzone Wrocław, 16 czerwca 2012, czerwiec, Wrocław, Rynek, plac Gołębi, Plac Solny, ulica Świdnicka, kibic, kibicka, kibicowanie, reprezentacja Polski, Czesi, Czechy, Czech Republic, biało-czerwoni, szaliki, koszulki, drużyna, fani, piłka nożna, mistrzostwa europy w piłce nożnej Polska Ukraina 2012, najważniejszy mecz Polski, przegrana Polski, Coca Cola, Carlsberg, Canon, scena, telebim, czapka, barwy narodowe, szaliki, t-shirty, piwo, napoje, zabawa, foto, zdjęcia, fotografie, fotografia, fotoswiat.pl, Grzegorz Ajdukiewicz, fotki, galeria zdjęć

poniedziałek, 18 czerwca 2012, ajduk
Tagi: Wrocław

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
emilya5
2012/06/18 22:14:12
Świetne zdjęcia :D
-
2012/06/19 08:51:01
Dzięki Ci za wpis :)))))))))
-
2013/11/07 12:54:25
To był mecz - byłem wtedy na stadionie, więc atmosfera była świetna, pewnie tak samo jak na Strefie Kibica...bardzo miło wspominam to Euro, mimo wyników, szczególnie że pod hotelem MLM udało mi się zebrać autograf Petra Cecha :))