Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

SKY TOWER GALERIA HANDLOWA

W środę 23. maja 2012 roku Leszek Czarnecki przecinając symbolicznie wstęgę, otworzył oficjalnie część handlową kompleksu Sky Tower. Było kilkuset gości, wśród nich były prezydent Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, kardynał Henryk Gulbinowicz. Dzień później, w czwartek, drzwi galerii Sky Tower otworzyły się dla zwyczajnych niezwyczajnych. Ja swój rekonesans po najnowszej galerii wrocławskiej odbyłem w piątek. Co stwierdziłem? Przeczytasz o tym w dalszej części tego oto wpisu.

Tak jak się galeria reklamowała, poszedłem zobaczyć "co DALI?". Jak dla mnie... dali plamę. Przede wszystkim galerię otwarto za wcześnie. Około połowy powierzchni nie ma najemców. Drugie piętro straszy zaklejonymi witrynami. Chyba tylko klub bilardowy tam pracuje. Na pierwszym piętrze też dużo przestrzeni jeszcze nie działa. Odwiedzających przyciąga ściana multimedialna. Jest też butik Jolli - ale to już dla wybranych, bo w nim znajdziecie jedynie kilka sztuk ubrań, ale za to jakich - Paprocki&Brzozowski, Zień itd. Na poziomie 0 jest najwięcej życia. Działają sklepy, kawiarenki, restauracje.

Galeria jako obiekt niezbyt przypadła mi do gustu. Na zewnątrz budynek wygląda ładnie, ale wnętrze jest zbyt chłodne, suche, betonowe. Może jak wszystkie sklepy ruszą, to zrobi się kolorowo, bo każda witryna doda nowych kolorów, jednakże obecnie jest tam zbyt dużo szarości. Architektonicznie też nic specjalnego.

Technicznie galeria jeszcze nie jest w 100 procentach wykończona. Korytarze wyjść z parkingów nie zostały domalowane, brakuje wykończeń. Na parkingu poziomu minus 1 prawdopodobnie nie działa wentylacja. Dało się odczuć bardzo mocne stężenie spalin. Zresztą widziałem napisy sugerujące, żeby jak najszybciej opuszczać parking właśnie przez te spaliny.

Czy coś mi się spodobało? Jasne :) Np. podobał mi się pomysł na promocję sklepu Pako Lorente. Na witrynie zamiast sztywnych maneksów, zagościły modelki i modele.

Resztę zobaczcie sami na zdjęciach.

niedziela, 27 maja 2012, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/05/27 12:14:56
Nie mów - robi wrażenie :)
Nowoczesność aż kipi.

Chciałbyś, aby było kolorowo i tajemniczo jak u Dalego, bo ja nie.
-
Gość: ikroopka, *.devs.futuro.pl
2012/06/02 23:16:58
Powinni Ci dać jakąś wejściówkę za promocję, bo na Twoich zdjęciach galeria wygląda wręcz zachęcająco, a na żywo - wprost przeciwnie.
Byłam w czwartek, żenada;(
Miejmy nadzieję, że się rozkręcą...
-
Gość: moni, *.wroclaw.mm.pl
2012/07/24 10:12:44
kolejna beznadziejna galeria...nie ma to jak pochwała konsumpcjonizmu. a rarytasy w postaci chociażby kin studyjnych znikają z mapy Wro na zawsze bo są passe w naszym ultra-nowoczesnym mieście. głupota do kwadratu!
-
2014/01/10 09:49:44
Nie jestem do końca przekonany, czy taka galeria jest nam potrzebna - w tej części miasta jest ich przecież mnóstwo. Słyszałem, że nie dzieje się tam za wiele ciekawego - ruch zgodny z powyższą tezą. A tymczasem wracam do PIT 37 formularz, zrobię teraz i będę miał z głowy :)