Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

PORCJA KRASNALI

Trochę ostatnio zaniedbałem się fotograficznie. Ale przyszła majówka, znalazłem wolny czas i połączyłem przyjemne z pożytecznym. Wybrałem się na przejażdżkę rowerową szlakiem nowych krasnali. W dodatku teraz na dniach wybiły 4 lata istnienia tegoż bloga, więc poczułem się zobowiązany do jakiejś nowej publikacji. Oto zdjęcia siedmiu nowych, wrocławskich krasnali.

Pierwsze dwa zasponsporowała Przedwojenna. Ogorzałek i Opiłek polewają Żołądkową Gorzką De Luxe na ul. Św. Mikołaja. Naprzeciwko Pożarków i Śpiocha.

 

Kolejną nowością jest Bartonik. Lodziarz z familii Bartonów. Lodziarnię Barton wraz z krasnalem znajdziecie w samym środku Rynku, dokładnie w Sukiennicach. Podpowiem, że lodziarnia tej sieci znajduje się również w Magnolia Park oraz Dom Lodów Barton przy ul. Kasprowicza. Polecam!

Krasnala jeszcze w trakcie montażu odkryła moja mama. Wysłała mi prędko mmsa. Było to pierwsze zdjęcie tego przyjaznego krasnoludka. Chętnie bym wziął od niego porcję lodów. Lody dla ochłody :)

A to już zdjęcia przeze mnie wykonane.

Kolejną zdobyczą był od dawna zapowiedziany Wrocklik. Ufundowany przez portal NK.pl (d. Nasza-klasa). Stanął pod siedzibą firmy na placu Bema. Jest uroczy. A jego laptop ma pełną klawiaturę Qwerty ;)

Następnie pokażę Wam brzydactwo, które znacząco odstaje od pozostałych krasnali. Piastek - znajdziecie go przed zespołem szkół na ul. Parkowej.

Teraz kolej na krasnale z Fabrycznej. Na ul. Traktatowej, przed siedzibą firmy Budinpol, ciągnie swoją cegłę Budinpolek.

Na koniec charakterystyczny krasnal. Narzędziownik. Wraz ze swoim sprzętem został cały pomalowany na czerwono. Sprawdzałem organoleptycznie i mniemam, że wykonano go z materiałów tradycyjnych, a czerwona farba być może ma go uchronić przed śniedzią. Ogólnie jest ładnie wykonany.

Więcej krasnali znajdziecie w galerii: http://krasnale.fotoswiat.pl a lokalizacje na mapie: http://mapa.fotoswiat.pl

czwartek, 03 maja 2012, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/05/03 14:19:00
:)
Ciekawe czy pod Sky Tower pojawi się krasnal ?
-
lavinka
2012/05/03 17:58:09
Krasnal naszoklasowy mnie rozbroił :) Ale najbardziej podoba mi się czerwony, mimo że kolor zupełnie niekonwencjonalny w tym wypadku.
-
szary-burek
2012/05/11 11:40:56
A gdzie fejsbukowy krasnal :)
-
Gość: Marzena, *.adsl.inetia.pl
2012/05/17 18:22:53
Witam! Nasza rodzinka wędruje za krasnalami po Wrocławiu i też mamy komplet krasnoludków ,nie wszystkie są kompletne (uszkodzone) ale wszystkie są bardzo miłe. Przyjemnie jest odkrywać nowe i poznawać swoje Miasto.
-
obiezy_swiatka
2012/06/16 20:02:44
Bardzo mi się podoba ten pomysł. Krasnale świetnie wpływają na atmosferę miasta.
O.
-
Gość: Marzena, *.adsl.inetia.pl
2012/08/17 17:06:55
Super są krasnale, czekamy na następne np: opera, filharmonia itd.
-
Gość: Toeko, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/09/08 21:10:28
Tych krasnali jeszcze nie widziałem Wybiorę się jutro.
Mam tylko uwagę do krasnala przy Czerwonym Krzyżu: czy już brzydszego nie potrafił wykonawca zrobić? Sama idea dobra, ale wykonanie...!