Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

SKY TOWER - LISTOPAD 2011

Prezentuję najnowsze zdjęcia wrocławskiego drapacza chmur - wieży Sky Tower. Wyższy już nie będzie. Teraz nie jest mały, choć jego wysokość najlepiej obserwować z daleka. Ponad 200 metrów w niebo. Robi wrażenie. Ech, szkoda, że nie dociągnęli do 250, tak jak pierwotnie miało być :)

Kwadrat pomiędzy ulicami Gwiaździstą, Szczęśliwą, Powstańców Śląskich i Wielką jest już prawie całkowicie zabudowany. Widać, że główne prace są już za budowniczymi. Teraz tylko wykończeniówka. A to też jest czaso i energochłonne. Fotografując wieżę od strony Gwiaździstej popadłem w nostalgię przeskakując wzrokiem z wieżowca za miliard złotych na stare budynki szpitala przy pl. Hirszfelda. Głównie myśl o onkologii mnie zdołowała. To przez listopad... tuż po Święcie Zmarłych...

 

Wracając do tematu - poprzednie zdjęcia i dłuższą notkę o Sky Tower znajdziecie tutaj. Po trzech miesiącach widać postępy.

Galeria z zewnątrz już w 99 procentach jest gotowa.

tagi: Sky Tower Wrocław, Leszek Czarnecki, LC Corp, budowa, Gwiaździsta, Szczęśliwa, Powstańców Śląskich, ulica Wielka, drapacz chmur, wieżowiec, budynek,najwyższy budynek Wrocław, wieża, dźwig, zdjęcia, fotografie, foto,fotki, ujęcia,gaeria zdjęć, fotograf, Grzegorz Ajdukiewicz, miasto, architektura, apartamenty

czwartek, 03 listopada 2011, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
SKY TOWER - 09.08.2011 z NIECHCIANE UJĘCIA
oficjalna strona budowli: http: www.skytower.pl 65279 źródło: http: pl.wikipedia.org wiki Sky_Tower Sky Tower 8211 kompleks mieszkalno-biurowo-handlowo-usługowo-rekreacyjny we Wrocławiu, którego ukończenie planowane jest w listopadzie ... »
Wysłany 2011/11/03 20:53:41
Komentarze
fotopitex
2011/11/04 03:35:36
Witam, Ciekawe fotki robisz, z przyjemnością dodam Twój blog do polecanych na moim, mam nadzieję że nie bedziesz miał nic przeciwko. Pozdrawiam fotopitex
-
Gość: krzy, *.hsnet.ca
2011/11/21 04:35:39
nie mieszkam we Wrocławiu od 1978 roku. To nadal moje miasto. Ale ten budynek nie podoba mi się. Sama wierza owszem, może być, chociaż też nic nadzwyczajnego architektonicznie. Ot, szkło i owal dający refleksy w wielu kierunkach dające względne poczucie lekkości. Ukazane na jednym ze zdjęć ściany na parterze są nijakie, projekt elewacji budynku bez polotu i wyobraźni. A przecież to miejsce gdzie parter będzie bardzo widoczny. Parter nie jest tu przeciwwagą i uzupełnieniem dla wierzy. Płaska elewacja z regularnie wyrysowanymi prostokątami okien na parterze i pierwszym piętrze nie są atrakcyjne wizualnie. Nawiązują charakterem do lat siedemdziesiątych gdy budowano w podobny sposób witryny sklepów spożywczych. Zdjęcia są dobre, ale sam budynek już mniej.