Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

PÓŹNA JESIEŃ W SZCZYTNICKIM

Mamy już koniec listopada. Dwie trzecie jesieni za nami. Szybko zleciało, przynajmniej mi. Ani się obejrzałem, a już liście spadły z drzew i zdążyły zbrzydnąć. Dzięki panującej w naszym regionie jesiennej suszy, liście nie zdążyły na ziemi zgnić. Jeszcze można spacerować i deptać po nich, szeleszczących pod nogami. Miałem chwilę wolnego czasu, postanowiłem zajrzeć do parku Szczytnickiego. Tu zawsze jest przyjemnie. Zgodzicie się ze mną?

Wszedłem od strony ulicy Mickiewicza. Napotkałem taki fajny skwerek. Został podzielony na cztery części. W każdej części stworzono kształty z żywopłotu. W każdej ćwiartce znalazł się symbol ze zwykłych kart do gry - karo, pik, kier i trefl. Jak się zazieleni, widok będzie jeszcze ciekawszy. Byle do wiosny! :)

Te dwie rude, to jedyne wiewiórki, jakie spotkałem podczas spaceru. Liczyłem, że będzie ich więcej. Widocznie jest już za późno. Za daleko w jesień.

Za daleko w zimę! Mini fosa wychodząca z Ogrodu Japońskiego była w znacznej części pokryta cieniutką warstwą lodu.

Fontannę multimedialną zabezpieczono już przed zimą. Czyli ją wysuszono.

Chwila moment i kaczkom zaczną przymarzać łapy. Już gdzieniegdzie ślizgają się chodząc po wodzie lub lądując w "akwenach" stałej wody.

Idzie zima, nie ma na to rady. Zaraz zaczną rozbrzmiewać wszędzie kolędy, będziemy grzać się w gronie rodzinnym, potem karnawał... i byle do wiosny :)

tagi: jesień, liście, czerwone liście, jesień park szczytnicki, park szczytnicki we Wrocławiu, park szczytnicki wrocław jesień 2011, listopad 2011, późna jesień, drzwa, konary, opadnięte liście, zimno, ul. mickiewicza, ogród japoński, pergola, fontanna multimedialna, hala stulecia, biskupin

wtorek, 29 listopada 2011, ajduk
Tagi: Wrocław

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/11/29 21:15:52
Wroclove
Park szczytnicki uwielbiam
w ogóle Wielką wyspę uwielbiam!!!