Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

KRASNALOWA WROCŁAWSKA JESIEŃ

Kolejny raz nowe krasnale we Wrocławiu zmotywowały mnie do ruszenia z aparatem na miasto. Przy tej okazji przyjrzałem się także wrocławskiej jesieni. Krasnale znajdziecie poniżej.

Pierwszy krasnal, który mnie ściągnął do siebie, to Wytrwałek. Okazało się, że od prawie roku mieszka w Sportowej Szkole Podstawowej nr 72 przy ul. Trwałej. Trzeba przyznać, że się wyróżnia z tłumu krasnali.

Następnie udałem się na ulicę Świdnicką. Na wysokości hotelu Monopol, na cokole, firma Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Alba postawiła Recyklinka. Ma on zachęcać do segregowania śmieci. Wygląda na to, że sam się tego dopiero uczy, ponieważ z tyłu wystaje mu broszurka pt. "Jak segregować? Przewodnik". Poza tym, że krasnal jest reklamą firmy, to trzeba przyznać, że idea jest szczytna. Problem polega na tym, że wielu (nawet większość) wrocławian, mimo szczerych chęci, nie ma na swoim podwórku śmietników dedykowanych określonym odpadom. Drugą kwestią jest to, czy czasem nie jest tak jak bywało dawniej, że z różnych pojemników, papier, szkło i plastik trafia na pakę samochodu i znów się miesza? Może powinniśmy wziąć przykład z Niemców i na przykład kaucjować szklane i plastikowe butelki? To jest system mocno motywujący. A to już wspomniany krasnal.

Przyszła pora... na jesień! Po wrocławsku.

Z dachu Renomy, oprócz jesieni nad fosą miejską, można również dostrzec "radosną twórczość". Jak dla mnie to gówniarzeria lub półgłówki, bo czy normalny człowiek musi zostawiać po sobie ślad w stylu "tu byłem!" na cudzej własności?

Ostatni poziom parkingu galerii Renoma sam w sobie jest interesujący. Dzięki temu, że luksusowe sklepy przyciągają niewielu klientów, można liczyć na ciszę i samotność na najwyższym poziomie... parkingu.

Chyba właściciele obiektu boją się, żeby nadchodząca zima nie zniszczyła betonu. Wygląda to na zabezpieczenie mikropęknięć w betonie przed wpływaniem wody, a w zimie przed jej zamarzaniem w tychże szczelinach. Abstrachując od tego zjawiska, od strony architektonicznej Renoma mi imponuje.

tagi: dom handlowy pedet, dh renoma,parking,panorama wrocławia,plac kościuszki,wrocław,jesień,źółte,pomarańczowe liście,jesień we wrocławiu,wrocławskie krasnale,krasnoludek,wpo alba,wytrwałek,szkoła podstawowa nr 72 wrocław,ulica trwała,ulica świdnicka

sobota, 05 listopada 2011, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: