Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Od wczoraj oficjalnie otwarty trwa we Wrocławiu Jarmark Bożonarodzeniowy A.D. 2011. Kupcy rozstawili się na ulicy Świdnickiej od przejścia podziemnego do Rynku. Zajęli także południową pierzeję Rynku. Zwieńczeniem kupieckiego szlaku jest duża choinka. Jak co roku. Chyba nawet ta sama, może minimalnie ozdoby się różnią.

Jakie atrakcje czekają na przechodniów? Jak to zwykle na jarmarkach bywa, znajdziecie tu wszystko - mydło i powidło. Góralskie buty, ekopieczywo, srebrne wisiorki, wyroby z miodu, grzane wino, pyszności w czekoladzie, sery, bigos, drewniane akcesoria kuchenne, ozdoby choinkowe, czapki w jamajskich barwach, wyroby z kręgu kultury Indiańskiej. Prościej wymienić, czego tu nie kupicie! Wystarczy pełny portfel i odrobina fantazji. Zobaczcie sami. Na tych zdjęciach lub na żywo do 23. grudnia 2011.

Brakowało mi jedynie śniegu i rozbrzmiewających w każdej budce kolęd. Ale i to pewnie niedługo się pojawi. Jednakże i bez tego atmosferę zbliżających się świąt można odczuć. Na mnie to działa. A na Was? Zapraszam na fotorelację!

Po raz drugi został wystawiony krasnal Prezentuś - dla miłośników wrocławskich krasnali udzielę rady - pędźcie zrobić mu zdjęcie, bo po nowym roku znów zniknie - do czasu następnego jarmarku.

Gratka dla najmłodszych - ekspozycje ze znanych bardziej lub mniej bajek, samochodziki itd.

tagi: jarmark bożonarodzeniowy wrocław 2011, jarmark, świdnicka, rynek, ratusz, wrocław, targ, krasnal, prezentuś, krasnoludek, zdjęcia, fotografie, fotki, grzegorz ajdukiewicz, fotoswiat.pl, targowisko, zakupy, budki, handlarze, kupcy, eko, ekologiczne wyroby, jarmarki polskie

sobota, 26 listopada 2011, ajduk
Tagi: Wrocław

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: ecikp, *.home.aster.pl
2011/11/26 19:34:09
Jak ja uwielbiam ten Wasz Wrocław !! I ten boski Jarmark - tak bajkowy jak miasteczko Hogsmead w Harrym Potterze. Miałam przyjemność być na tym Jarmarku dwa razy - w tym roku strasznie tęsknię !!