Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

SKY TOWER - 09.08.2011

Wrocławski drapacz chmur nadal rośnie. Jest już corz bliżej założonej wysokości 207 metrów (do dachu). Po uzyskaniu tej wysokości będzie nosił miano najwyższego budynku w Polsce (do dachu), będzie miał największą liczbę pięter (50), natomiast nie będzie najwyższym budynkiem jeśli chodzi o wysokość całkowitą. Ciężko przewyższyć iglicę Pałacu Kultury i Nauki (230,7m). Szkoda, że zrezygnowano z pierwotnego planu wybudowania wieżowca siegającego około ćwierć kilometra w niebo. Czy Wy też tak macie, że wydaje się Wam Sky Tower z daleka bardzo wysokim budynkiem, widzianym niemalże z każdego punktu we Wrocławiu i okolic Wrocławia, natomiast stojąc obok tego budynku, wydaje się on nie być aż tak wysokim? Zobaczcie zdjęcia z 9. sierpnia 2011r.

oficjalna strona budowli: http://www.skytower.pl/

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sky_Tower

"Sky Tower – kompleks mieszkalno-biurowo-handlowo-usługowo-rekreacyjny we Wrocławiu, którego ukończenie planowane jest w listopadzie 2012 roku. Kompleks składać się będzie z 3 połączonych budynków:

  • budynek B1 – 3-piętrowy podest, w którym znajdować będzie się m.in. galeria handlowa
  • budynek B2 – 50-piętrowa wieża, w której na poziomach od 28. do 48. znajdować się będą 184 apartamenty, a pozostałe poziomy wypełnią przestrzenie biurowe
  • budynek B3 – 19-piętrowy, kaskadowy "żagiel", w którym znajdą się 52 apartamenty na poziomach od 11. do 18., a także biura

Budynek wybudowany będzie na miejscu rozebranego Poltegoru (między ul. Powstańców Śląskich, Wielką, Gwiaździstą, Szczęśliwą). Pierwotnie planowano, że najwyższa jego wieża będzie miała 258 m wysokości (z iglicą – dach na wysokości 221 m) i tym samym Sky Tower byłby najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce i budynkiem z najwyżej położonym dachem w Polsce oraz jednym z najwyższych wieżowców w Europie. W październiku 2009 Leszek Czarnecki, który jest właścicielem wieżowca Sky Tower wstępnie ogłosił, że budynek zostanie obniżony do 207 metrów. Pod koniec kwietnia 2010 roku wydano ponownie pozwolenie na budowę. Całkowita wysokość budynku wyniesie 212 m.

Pierwszy projekt budowlany opracowała wrocławska pracownia WALAS sp. z o.o. Autorem koncepcji na podstawie której zespół architektów opracował projekt budowlany był Łukasz Magdziarz. Obecnie realizowana jest koncepcja Dariusza Dziubińskiego, która bazuje na konstrukcji projektu pierwotnego. Zredukowana została liczba budynków z 6 do 3, zmieniona forma i elewacje."

 


sobota, 20 sierpnia 2011, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
SKY TOWER - LISTOPAD 2011 z NIECHCIANE UJĘCIA
Kwadrat pomiędzy ulicami Gwiaździstą, Szczęśliwą, Powstańców Śląskich i Wielką jest już prawie całkowicie zabudowany. Widać, że główne prace są już za budowniczymi. Teraz tylko wykończeniówka. A to też jest czaso i energochłonne. Fotografując wieżę od ... »
Wysłany 2011/11/03 20:52:16
Komentarze
2011/08/20 10:59:36
Dziękuję Ci za relację. Pięknie.
Zajrzę tam, jak skończą :)

Nie przegap otwarcia stadionu :)
-
ajduk
2011/08/21 09:30:17
A kiedy to otwarcie? ;)

Proszę wszystkich o wejście na stronę inwestmap.pl/galeria/20846.html i kliknięcie LUBIĘ TO! (nad zdjęciem). Będę wdzięczny! Ciągle jest szansa na wjechanie na wieżę Sky Tower!