Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

ZOO WROCŁAW - MAŁPY

Nadeszła pora na opublikowanie ostatnich zdjęć z czerwcowej wizyty w ZOO (wkrótce może następna). Esencja, czyli zwierzęta najbliższe człowiekowi. Nasi kuzyni - dalecy, ale zarazem z pierwszej linii - małpy. Jestem już dużym chłopcem, a mimo wszystko nadal jestem zafascynowany ich podobieństwem do ludzi (do niektórych nawet olbrzymim:P). Cały czas podziwiam je za spryt i metody rozwiązywania zadań i problemów. Niestety prócz pozytywnych cech porównawczych, możemy dostrzec te negatywne. Np. prostytuacja samic małp za.... kiść bananów! Takie są fakty. A może to nie one są podobne do nas, tylko my do nich?

Tym małpiszonom jest całkiem daleko do ludzi.

Nie wiem czy była to pora karmienia, ale chyba wszystkie małpki coś gryzły, żuły... Ogólnie się mocno nudziły. Ten szympans przed zdjęciem nie wiedział jak się położyć na plecach, żeby było mu wygodnie. W końcu usiadł w rogu, podrapał się po głowie i wziął do pyska gałązkę. I gapił się smutnym wzrokiem przez kraty. Patrzył i myślał (zapewne): "znów jakieś małpy wpuścili za kraty, żebym ich oglądał! Nuda!" ;)

Przypomina Wam kogoś spośród znajomych? ;) Człekokształtne są kapitalne!

Ale tej małpy nic nie przebije! Przekozak! Gigant jakich mało! Wierzcie (lub nie), ale po każdym pstryknięciu migawki zmieniał pozycję, jak modelka na sesji do "tap madyl"! Nie pamiętam co to za gatunek. Ale i tak jest fajnie ;)

Gdy zwierzęta z gatunku homo sapiens spojrzały w górę i ujrzały drugiego osobnika, lub osobniczkę, rozległ się przed szybą jęk zachwytu. Wszystko za sprawą mastkotki, z którą małpa spała. Taka duża, a taka dziecinna! ;)

Podobało się? Teraz proponuję wybrać się do zoo i zobaczyć to na własne oczy. Dla ułatwienia przypomnę adres strony internetowej wrocławskiego zoo. Znajdziecie na niej wiele przydatnych informacji. Podpowiedź dla ludzi spoza Wrocławia - ogród zoologiczny znajdziecie nieopodal Hali Stulecia. Wspomniana strona: http://www.zoo.wroclaw.pl/.

tagi: zoo, wrocław, ogród zoologiczny wrocław, zwięrzęta, Grzegorz Ajdukiewicz, fotoswiat.pl, galeria, zdjęcia, fotografie

wtorek, 26 lipca 2011, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
ikroopka
2011/07/27 15:30:38
W końcu nie od dziś wiadomo, że mamy wspólnych przodków;)
-
Gość: , *.internetia.net.pl
2011/08/01 23:15:18
Widze, ze odwiedzales rodzine
-
ajduk
2011/08/02 19:01:48
Nie podoba się coś? To nie wchodź na ten blog. Jak zamierzasz być chamski, lub po prostu głupi - podpisuj się imieniem i nazwiskiem, tchórzu. Nie obraża się ludzi bez możliwości obrony.