Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

WROCŁAWIANIN W WARSZAWIE - STARÓWKA

Pora zabrać się za nadrobienie zaległości fotograficznych. Zbiory rosną i już nie mieszczą się w tzw. szufladzie. Zacznę od cyklu zdjęć z Warszawy. Fotografuję już od 10 lat, a będą to moje pierwsze zdjęcia ze stolicy Polski. C'est la vie ;) Wszystkie poniższe zdjęcia prezentują majową Warszawę. Jako turysta, skupiłem się głównie na najistotniejszych zabytkach - taka podstawa fotograficzna. Nie miałem też za dużo czasu na dokładniejsze zgłębienie Warszawy. Grunt, że pogoda dopisała.

Dochodząc do Starówki od razu można się połapać, że to miasto jest zbiorowiskiem niezlicoznej liczby pomników. Tutaj pomnik "Kilińskiemu - Rodacy".

Plac Zamkowy - dopiero drugi raz w życiu tu stanąłem - poprzednio chyba jeszcze przed podstawówką. Nawet nie mogę porównać w pamięci, czy coś się zmieniło.

Jedna z najważniejszych ulic w mieście - Krakowskie Przedmieście - obfituje w zabytki, kościoły, urzędy, urokliwe kamienice. Prowadzi od placu Zamkowego do Nowego Światu. Razem z Nowym Światem przypomina mi ulicę w kurorcie nadmorskim, brakuje tylko straganów z tandetą.

Znalazło się również miejsce na pomnik Adama Mickiewicza.

A to już to słynne miejsce niefortunnie łączone z tragedią 10go kwietnia. Pałac Prezydencki.

W telewizji Krakowskie Przedmieście wypełnione fanatykami wyglądało na większe. W rzeczywistości jest to tylko szroka ulica z ograniczonym ruchem samochodowym.

Ciąg dalszy nastąpi!

tagi: Warszawa, stolica, stolica Polski, miasto, pałac prezydencki, prezydent Polski, Zamek Królewski w Warszawie, Kolumna Zygmunta, Zygmunt III Waza, maj 2011

sobota, 11 czerwca 2011, ajduk
Tagi: stolica

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
WARSZAWA WIDZIANA Z DOŁU z NIECHCIANE UJĘCIA
W drodze do Łazienek Królewskich nie sposób było pominąć miejsce urzędowania polskich posłów. Także Kancelaria Premiera była po drodze. Warszawski hotel Sheraton też jest słynnym obiektem, więc pstryk i już! Warszawa to nie jest, ale też ... »
Wysłany 2011/06/25 16:14:55
WARSZAWA - ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE z NIECHCIANE UJĘCIA
Za Wikipedią : Łazienki Królewskie w Warszawie   8211 zespół pałacowo-parkowy w Warszawie z licznymi zabytkami  klasycystycznymi , założony w  XVIII wieku  z inicjatywy  króla   Stanisława Augusta Poniatowskiego . Całe założenie było ... »
Wysłany 2011/06/25 16:33:38
PATRZĘ Z GÓRY NA WARSZAWĘ z NIECHCIANE UJĘCIA
Skoro już wspomniałem, że Centrum, to okolica Dworca, więc wypada zacząć od głównego, najbardziej charakterystycznego elementu. Panie i Panowie, przed Wami .... Pałac Kultury i Nauki! Kontrowersyjny prezent od wschodnich braci. Jak wiadomo, prezentów ... »
Wysłany 2011/06/25 16:35:48
Komentarze
2011/06/11 17:34:24
Zdjęcia piękne, nieco gorzej z formą wrocławiak ;(
-
Gość: ikroopka, *.dynamic.chello.pl
2011/06/15 21:39:10
Lubię Warszawę, był czas, że bywałam, teraz daleko...
-
Gość: , *.dsl.dynamic.t-mobile.pl
2012/10/23 00:45:48
Wrocławianin!
-
ajduk
2012/10/23 08:06:56
Poprawiłem :)