Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

AKCJA POSPOLITERUSZENIE.COM

Stało się! Wreszcie ktoś publicznie zabrał głos i wyraził dezaprobatę dla wszechobecnego kiczu wrocławskich osiedli. A stało się to za sprawą L.U.Ca (wrocławskiego muzyka, rapera, performera, nagrodzonego w tym roku Paszportem Polityki) oraz Sokoła (rapera z Warszawy). Panowie we współpracy m.in. z Agorą oraz Narodowym Centrum Kultury postanowili wygłosić manifest ku walce z otaczającym nas kiczem, który ogarnia polskie osiedla. Mianowicie chodzi o te wszystkie pstrokate bloki po faceliftingu. Kolory i kształty na nich wymalowane u większości mieszkańców polskich miast wywołują odruch wymiotny. A jednak ktoś to maluje nadal. I to często na zlecenie samych mieszkańców.

Akcja Pospolite Ruszenie polega na dokumentowaniu fotograficznym architektury zakażonej takim kiczem oraz dla przeciwstawieństwa - architektury odkażonej, czyli zdroworozsądkowo pomalowanej, z pomysłem, z mniej jaskrawą kolorystyką, nie powodującą wścieklizny w przechodniach. Autorzy akcji proszą również o nadsyłanie pomysłów na zagospodarowywanie pustych przestrzeni na blokach, oczywiście już zgodnie ze standardem "odkażonych".

Zdjęcia i pomysły ślijcie na adres: kontakt@pospoliteruszenie.com

Więcej informacji znajdziecie na stronie akcji: http://pospoliteruszenie.com oraz live na facebooku facebook.com/pospoliteruszenie

Przykłady zakażonych i odkażonych budynków.


Będę się sprawie bacznie przyglądał, postaram się także podsyłać manifestantom swoje foty.

niedziela, 19 czerwca 2011, ajduk
Tagi: Wrocław

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/06/19 18:57:20
Wolę taką kolorystykę niż kicz w postaci graffiti.
No, mnie się podoba Zamość :)