Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

GITAROWY REKORD GUINESSA 2011

30. kwietnia 2011 roku, po raz dziewiąty na wrocławskim Rynku, próbowano ustanowić nowy rekord do zanotowania w Księdze Rekordów Guinessa. Do pobicia był wynik z 2009r. - 6346 gitar jednocześnie grających Hey Joe! Jimmiego Hendrixa. Pomysłodawcą imprezy jest Leszek Cichoński. To on od lat zbiera pasjonatów gitary i zachęca do podjęcia kolejnej spektakularnej próby. Pierwszy raz na kilka gitar zagrali w 1997r., a od 2003, co roku grają 1go maja na wrocławskim Rynku. W tym roku impreza została przesunięta o dzień wcześniej ze względu na niedzielną beatyfikację Jana Pawła II.
Niestety w tym roku rekordu nie pobito. Choć wynik był i tak imponujący - 5601 zarejestrowanych gitarzystów. Pogoda w tym roku dopisała, więc oprócz rzeszy gitarzystów, na Rynku i w okolicach, zgromadziła się ogromna grupa widzów. Osiągnięto znacznie lepszy wynik niż rok wcześniej. A za rok będzie jeszcze lepiej!
Zagrały dzieciaki, młodzież, dorośli i starsi. Nie tylko na gitarach akustycznych i basowych. W jednym z konkursów na najciekawszy instrument zwyciężyła gitara zrobiona z ... łopaty! Pozytywna atmosfera imprezy łagodziła złość z przeciąganego momentu podjęcia próby bicia rekordu. Z około półgodzinnym opóźnieniem zagrali po 16.30. Do ostatnich chwil czekano na jak największą liczbę gitar. Z fotograficznego punktu widzenia najbardziej czekałem na moment podniesienia wszystkich gitar w górę.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Leszka Cichońskiego

tagi: Grzegorz Ajdukiewicz, fotoswiat, fotoswiat.pl, rekord, gitarowy rekord guinessa, guiness, gitara, rynek, wrocław, kwiecień, maj, 2011

środa, 04 maja 2011, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
ZAPOWIEDŹ - GITAROWY REKORD GUINESSA 2014 z NIECHCIANE UJĘCIA
W tym roku po raz kolejny na wrocławskim Rynku gitarzyści podejmą się próby pobicia własnego rekordu we wspólnym graniu utworu Hey Joe . Jako wrocławianin z krwi i kości, gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej imprezie. Uważam, że jest ... »
Wysłany 2014/03/26 23:17:24