Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

MINIATUROWY WROCŁAW

Wrocław, jak na polskie warunki, jest dużym miastem. Jest też miastem krasnoludków. Teraz staje się także miniaturowym miastem. A to dlatego, że powstały już 4 miniatury ważnych zabytków Wrocławia. Do Ratusza, Katedry Jana Chrzciciela dołączyła niedawno Opera Wrocławska i kościół św. Elżbiety (Garnizonowy). Miniatury te dają możliwość "obejrzenia" ich osobom niewidomym. Oprócz możliwości namacalnego poznania kształtu zabytku, przygotowano również "wykropkowany" opis danego zabytku (czyli w alfabecie Braille`a).

Co myślicie o takim popularyzowaniu zabytków? ja uważam pomysł za trafiony. Oczywiście miniatury znajdują się przed oryginalnymi obiektami.

Miniatura Opery Wrocławskiej

Kościół św. Elżbiety (Garnizonowy)

W archiwalnych wpisach znajdziecie Katedrę http://niechciane.blox.pl/2010/07/CO-WIDAC-Z-WIEZY-KATEDRY-WROCLAWSKIEJ.html

oraz Ratusz http://niechciane.blox.pl/2008/07/Niewidomi-widza-Ratusz.html

tagi: ratusz, katedra, opera wrocławska, kościół garnizonowy, zabytek, zabytki, miniatura, miniaturka, mini, rzeźba, mała architektura, wrocław, grzegorz ajdukiewicz, fotoswiat, fotoswiat.pl

czwartek, 28 kwietnia 2011, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/05/14 00:29:19
Co tu myśleć; trzeba pochwalać i popierać.
-
Gość: Mała architektura Wrocław, *.adsl.inetia.pl
2012/01/06 00:30:54
Naprawdę świetnie to wygląda. Gratuluje talentu osobom które to wykonały :)