Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

WINNICZEK NA 7 SPOSOBÓW

Czy wiecie, że na świecie stwierdzono od 43. do 105. tysięcy gatunków należących do gromady ślimaków? Różne źródła różnie podają. Fakt niezaprzeczalny - jest ich bardzo dużo! Z tak olbrzymiej liczby, w Polsce żyje jedynie około 256 gatunków. Może i dobrze, bo te obślizgłe stwory pożytku nie przynoszą. Chyba, że smakoszom winniczków. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś Polska eksportowała ślimaki na francuskie stoły. Gdy byłem mały, bawiłem się w "hodowanie" ślimaków. Teraz jestem duży i wolę je fotografować. Wiem też, że ślimaka nie zjem. Małży też. Ble! Jak można jeść coś takiego!? TO nawet nie biegało, TO pełzało! Ciekawe kto wymyślił ten wierszyk o wystawianiu rogów i serze na pierogi ;)

Znalazłem go w ogródku, a następnie przeniosłem do odpowiedniego światła. Jedynie zapomniałem zmniejszyć czułość aparatu, stąd takie ziarno.

tagi: ślimak, winniczek, mięczak, skorupa, domek na grzbiecie

sobota, 12 lutego 2011, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: