Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

ROŚNIE WE WROCŁAWIU STADION NA EURO 2012

Zapraszam na obszerniejszą fotorelację z wizyty na budowie wrocławskiego stadionu - areny Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w konkursie fotograficznym, wraz z innymi laureatami zostałem zaproszony przez portal www.WROCLOVE2012.com na zwiedzanie placu budowy stadionu na Maślicach. W ten oto sposób obejrzałem stadion dokładniej, niż podczas dnia otwartego 10.10.2010r. (zdjęcia).

Budowa ma się zakończyć do sierpnia 2011 roku, potem 3 miesiące odbiorów i testów. Wychodzi na to, że dokładnie za rok stadion powinien już w pełni funkcjonować. Do tego czasu zostanie już ukończony wielopoziomowy parking i esplanada prowadząca na stadion. Dowiedziałem się, że jest ona tak skonstruowana, że dzięki niej można doprowadzić na stadion kibiców dwóch zwaśnionych drużyn w taki sposób, że nie będą oni mieli możliwości się spotkać i zajmować czym innym niż tylko wynikiem meczu :)

Oceńcie sami postęp prac. Moim zdaniem firma Max Bögl "uratuje nam Euro".

Tu zaczyna się teren budowy. Pilnie strzeżony. Bez przepustki ani rusz.

Tędy będą podjeżdżali na stadion piłkarze obu drużyn

Najdłuższe elementy dachu już zamontowane. Dach zawiśnie na 36 podporach (rygli zębatych podtrzymujących trybuny jest dwa razy więcej)

Prawie na murawie. Podgrzewana trawa znajdzie się jeszcze około pół metra wyżej. Obok stadionu zostanie umieszczone poletko, z którego będzie się wycinało identyczną trawę (np. kwadrat 30x30cm), a następnie zostanie umieszczona w miejsce uszkodzonej (np. dziura po wślizgu).

Business Club - duża sala imprezowa z przejściami na tarasy z krzesełkami

Widoki z korony stadionu. Doskonale widać stąd górę Ślężę, AOW, budowę mostu Rędzińskiego, budowę Sky Tower. Wysokość korony od poziomu zero to 29 metrów (plus 10 metrów do dachu). Łącznie 7 kondygnacji.

Aktualnie na budowie pracuje około 800 pracowników. Ta liczba wzrośnie do około 1500.

Nachylenie trybun to około 33 procent. Zapewni to doskonałą widoczność wszystkim kibicom.

VIP BOX

Wzorniki. Tutaj dokonuje się wyboru sposobu wykończenia stadionu.

Siedzisko wybrane dla przeciętnego Kowalskiego

Podpupie dla VIPa

Gdyby nie zadymiarze, to jedynie w ten sposób oddzielono by murawę od trybun

Biura

Dziękuję za wycieczkę! Notka o niej znalazła się również na portalu wroclove2012.com: http://wroclove2012.com/pl/artykul_o_wroclawiu/id_1018/o_Zwycieskie_tour_po_stadionie

tagi: stadion, Maślice, Wrocław, Euro 2012, wroclove2012, mistrzostwa europy, piłka nożna, budowa stadionu, Aleja Śląska

piątek, 05 listopada 2010, ajduk
Tagi: Wrocław

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: