Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

WROCŁAWSKI STADION NA EURO 2012

Wrocław >> Maślice >> 10.10.2010r.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej coraz bliżej, a Wrocław nadal nie ma gotowego stadionu, który ma ugościć aż / tylko 3 mecze. Jednakże po ubiegłej niedzieli już się nie martwię, że nie zdążą go wybudować. Inwestor też się nie martwi, skoro pozwolił sobie na jeden dzień przestoju i wyprosił wszystkich robotników z placu budowy. Na ich miejsce zostali wpuszczeni Wrocławianie i inni ciekawscy z Polski. Była możliwość wejścia na teren przyszłej murawy i zobaczenia stadionu np. z pola karnego ;) Dla wielu osób była to super okazja, ponieważ zapewne podczas Euro 2012 większość nie będzie w stanie kupić biletów na mecze (drogie, ograniczona liczba).

A jak wyglądał plac budowy? Imponująco z zewnątrz - olbrzym! A w środku miałem wrażenie, że 90-metrowe boisko będą próbowali na siłę tam wcisnąć :) Stadion rośnie w oczach, beton szybko pokrywa miejsce trybun. Zaczęto stawiać pierwsze elementy dachu nad trybuną południową (trybuna gości). Trybuna najwierniejszych fanów Śląska Wrocław, który będzie rozgrywał na tym stadionie mecze ligowe, dopiero zaczyna się zarysowywać. Ale to nic - najwierniejsi fani wytrzymaliby nawet bez dachu nad sobą, tak jak na Oporowskiej!

Reasumując: obiekt robi wrażenie, event się udał, pogoda dopisała, a Piast cieszył się z kolejnych sprzedanych piwek w ogródku piwnym ;)

Cieszę się, że mogłem tam być.

W trakcie pisania tego postu natknąłem się na artykuł na tuwroclaw.com. Informują w nim, za Gazetą Polską, że dla Wrocławian mają być zarezerwowane tylko 2000 biletów. I tylko dla Wrocławian, ponieważ losowanie będzie się odbywało na bazie danych adresowych z uwzględnieniem kodów pocztowych. Czyli okolice Wrocławia już nie mają szans. A bilety mają być w cenach od 40 do 80 euro za sztukę. Pocieszcie się tym, że VIP-y za niemalże ten sam widok, tyle że z loży vipowskiej mają wyłożyć około 1000 euro.

Planowana pojemność stadionu to 42771 miejsc.

Zapraszam na fotorelację!

Pierwszy element konstrukcji dachu został zamontowany

Loże VIP - będą przeszklone. To jak jedzenie lodów przez papierek. I jeszcze za to bajońskie sumy będą płacić. Albo i nie. Najczęściej dostają te wejściówki po znajomości osoby, które lubią się czuć ważne i lezą wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma nic ciekawego dla nich.

Trafiłem na stadion w tym samym czasie, co drużyna Śląska Wrocław. Przedstawicielka inwestora opowiadała piłkarzom jaki jest postęp prac, gdzie będą które trybuny itp. Następnie był czas dla kibiców. Futboliści rozdawali autografy, pozowali do wspólnych zdjęć. Ciężka jest praca gwiazdy ;)

WKS Śląsk Wrocław posiada pięknie pomalowany autokar

wtorek, 12 października 2010, ajduk

Polecane wpisy

  • MŁYN SUŁKOWICE

    W marcu wyburzono elewator Młyna Sułkowice. Za rok właściciel terenu planuje w tym miejscu stworzyć centrum wystawiennicze. Będzie także miejsce dla kupców, któ

  • BRAMA DO NADODRZA

    Wrocław ma kolejny piękny mural. Wygląda jak stara mapa Breslau podejrzana przez dziurkę od klucza. Dziurkę tworzy kamienica z rogu Łokietka i Rydygiera i jej l

  • NOWY DWORZEC WROCŁAW GŁÓWNY

    A jednak zdążyli z jego oddaniem przed Euro. Patrząc po tłumach, które się przezeń przewijają, nie mogę rozumem ogarnąć, jak przez ponad 2 lata dworzec tymczaso

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
stadionu drzwi otwarte z WROCŁAW
Chociaż praca na stadionie wre, co widać chociażby po ilości sprzętu jaki znajduje się na jego terenie, to frekwencja dopisała - wielu Wrocławian chciało zobaczyć jak wygląda sytuacja na terenie jednej z największych inwestycji stolicy Dolnego ... »
Wysłany 2010/10/13 13:55:44
Stadionowy dzień otwarty z WROCphoto
W zeszłą niedzielę 10.10 spółka Wrocław 2012 zorganizowała drzwi otwarte budowanego na Maślicach stadionu. Frekwencja była duża, przybyło około 15 tys. osób, każdy od godz.12 do 18 mógł wejść na płytę stadionu i przyjrzeć się postępowi prac. ... »
Wysłany 2010/10/13 14:03:01
Komentarze
Gość: jasiek, 90.156.120.*
2010/10/12 16:56:48
Ale fajną ma Pan pracę. Tyle miejsc można odwiedzić i tyle zobaczyć.
Pozdrowienia