Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

JESIEŃ W LEGNICY

Jesień przyszła w porę. Niestety przyciągnęła ze sobą rownież chłody. Za wcześnie. Gdyby nie mroźny wiatr, uznałbym wczorajszy spacer za idealny. Piękne słońce, złota polska jesień, liście na drzewach i pod nimi. Po prostu wspaniale. Tylko uszy zmarzły, choć termometr (w słońcu) pokazywał ponad 30 stopni Celsjusza! Tęsknicie za latem? Ja już tak :)

Park miejski w Legnicy został przetrzebiony wichurą w dniu 23. lipca 2009r. Mimo wszystko prezentuje się wspaniale w jesiennych barwach. Przypomina mi park Szczytnicki we Wrocławiu. Wczoraj na alejkach można było spotkać głównie tatusiów, którzy wyszli na spacer z dzieciaczkami w wózkach. Mamusie pewnie gotowały w tym czasie pyszne obiadki. Mhhmmmm... JEŚĆ!!!! :)))

Widać, że zapanowała jesień wszędobylska.

20. czerwca 2009r. posadzono w tym parku "SATYRYKONOWE DRZEWKA" wraz z imiennymi tablicami upamiętniającymi zmarłych twórców satyry, m.in. Piotra Skrzyneckiego i Agnieszki Osieckiej. Drzewka przetrwały nawałnicę z lipca tego samego roku.

Międzynarodowa Wystawa Satyrykon jest konkursem otwartym dla rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, plakacistów i fotografików. Do takiej formy Satyrykon wyewoluował w ciągu ponad 20 lat swej historii. Po raz pierwszy zaistniał w Legnicy w 1977r. i do tej pory nie odbył się tylko raz - w 1982r. Ciekawe czemu?! ;)

Tak jak napisałem wyżej - termometr wskazywał temperaturę letnią ;)

poniedziałek, 18 października 2010, ajduk

Polecane wpisy

  • RUINY

    Do tych ruin zawitałem po raz kolejny. Są to okolice lotniska w Legnicy. Niektóre zdjęcia są podobne do tych z pierwszej wizyty - link będzie niżej. W budynku n

  • ZIMA W MIŁKOWICACH

    Te zdjęcia wykonałem jeszcze w styczniu, na dzień lub dwa przed poprzednią odwilżą. Czas szybko zleciał i już po kolejnym śniegu niemalże nie ma śladu. Dzisiaj

  • SNOW PATROL

    W poprzednich latach zima nie rozpieszczała. Śniegu było jak na lekarstwo. W tym roku w końcu mamy prawdziwą zimę, śniegiem sypnęło i leży. Nawet długo. Te zdję

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Kasia, *.adsl.inetia.pl
2010/10/18 18:45:20
piękne fotki. dawno takich nie było :)