Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

RONDO REAGANA WE WROCŁAWIU - PODZIEMIE

WROCŁAW >> PLAC GRUNWALDZKI 15 marca 2008r., po około dwóch latach prac budowlanych, został otwarty na nowo plac Grunwaldzki. Dla usprawnienia ruchu pojazdów stworzono na nim rondo - tylko z nazwy, bo w rzeczywistości jest to duże jajo. Rondo (jajo) nazwano na cześć Ronalda Reagana. Jajo zawiera w sobie czteroperonowy punkt przesiadkowy, na którym jednocześnie może zatrzymać się do 8 pojazdów (autobusy i tramwaje). Przystanek został skonstruowany w taki sposób, aby maksymalnie uprościć i przyspieszyć poruszanie się pasażerów po ogromnym placu Grunwaldzkim. I się udało. Najbardziej zachwyciło mnie jednak podziemie! Pierwszy raz przeszedłem się nim dopiero 19. lipca 2010r.! Spodobała mi się prostota wykończenia. Zero zbędnych dupereli, a mimo wszystko jest ładnie. Bardzo sprytnie zamontowano windy.

Z przejścia podziemnego możemy wejść bezpośrednio do Pasażu Grunwaldzkiego. Rozwiązanie znane już z Galerii Dominikańskiej. Prosto i wygodnie.

jedna z wind

piątek, 30 lipca 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: