Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

CO WIDAĆ Z WIEŻY KATEDRY WROCŁAWSKIEJ

Wrocław >> Ostrów Tumski >> 10.04.2010r.

Mając lęk wysokości, nie co dzień wchodzi się tak wysoko. Mimo, że na wieżę Katedry można wjechać windą, to jakoś przez te XX lat życia we Wrocławiu nie było mi dane znalezienie się na balkonie widokowym. 10-go kwietnia miałem więcej czasu, spacerując po mieście dotarłem na Ostrów Tumski. Pogoda dopisała, dlatego nie było nad czym się zastanawiać. Wjechałem na wieżę. Mimo, że balkon jest zabezpieczony siatką ochronną, udało się zrobić zdjęcia panoramy miasta. Z tego co mi wiadomo, niedawno w ten sam sposób zabezpieczono wieżę kościoła św. Elżbiety (garnizonowego). Wszystko przez jakiegoś debila-samobójcę. 1 idiota, a wszyscy cierpią. Przecież jeśli ktoś chce się zabić, to i tak się zabije!

Wracając do Katedry (p.w. Św. Jana Chrzciciela) - była ona pierwszą budowlą ceglaną w Polsce! Jej budowę rozpoczęto w 1244 roku i etapami prowadzono do XV w. W lewej nawie znajduje się wspomniana wcześniej winda, która wynosi zwiedzających na 56. metr wieży. Od windy do pokonania jest jeszcze kilka metalowych schodków i już rozpościera się przed nami panorama Wrocławia. Obecnie wyższym punktem widokowym jest jedynie kościół św. Elżbiety przy ul. Świętego Mikołaja. Czekamy na ukończenie Sky Tower!

Pora na widoczki:

w stronę mostu Grunwaldzkiego

w stronę Rynku

ul. Katedralna

w stronę wyspy Piasek

w stronę pl. Bema - na pierwszym planie Hotel Papieski

w stronę ul. Sienkiewicz - w środku ogród botaniczny

w kierunku Psiego Pola

patrząc na pl. Grunwaldzki - w oddali akademiki Kredka i Ołówek

wieże Katedry w pełnej okazałości

Tak wygląda cała Katedra w miniaturce, postawiona przy drzwiach głównych - wraz z opisem - dla niewidomych. Jest to druga tego typu miniatura we Wrocławiu - po miniaturze Ratusza.

sobota, 10 lipca 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
www_museo_pl
2010/07/11 11:27:48
Całkiem dobre zdjęcia, z lękiem wysokośći oczywiście - polecamy
-
Gość: , *.ssp.dialog.net.pl
2013/10/11 15:57:02
Opis tego co można zobczyć w Katedrze:
www.cowarto.eu/2013/10/katedra-wrocawska.html