Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

STARY DWORZEC GŁÓWNY - WSPOMNIENIE CZĘŚĆ I

Wrocław >> Dworzec Główny PKP

Gdy dowiedziałem się, że zamkną Dworzec Główny w połowie marca, to nie wahając się ani chwili, popędziłem tam z aparatem. Wypadło na to, że dotarłem tam 9. marca około 7:15 rano! Zaskoczył mnie stosunkowy spokój, jaki tam panował. Podróżnych niewielu, niewiele punktów handlowych się pakowało do wyprowadzki. Pokręciłem się po dworcu ponad godzinę, zjadłem knyszę i wróciłem do siebie. Później okazało się, że dworzec został zamknięty od 10. kwietnia. Więcej: www.WROCLAW.pl. 10. kwietnia wróciłem na Dworzec Główny fotografować w ramach zorganizowanej akcji PHOTO DAY 8.0, ale o tym później.

wejście od ul. Suchej

kultowe fastfoody

wejście na peron z głównego tunelu

przyjechał pociąg

inny "kultowy" akcent - miejsce spotkań zwane POD ZEGAREM

nowoczesność dotarła także na Główny - kioski internetowe

monumentalny hol główny

wyjątkowo bez długich kolejek - kasy biletowe, razem z kasjerkami z poprzedniej epoki, aż dziw bierze, że pozwalali płacić kartami plastikowymi ;)

Ciąg dalszy nastąpi.

czwartek, 03 czerwca 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
STARY DWORZEC GŁÓWNY - WSPOMNIENIE CZĘŚĆ II z NIECHCIANE UJĘCIA
Wrocław - Dworzec Główny PKP Kontynuacja wpisu  STARY DWORZEC GŁÓWNY - WSPOMNIENIE CZĘŚĆ I wejście północno-zachodnie od ul. Piłsudskiego uwielbiam ten widok rzeczywiście kwalifikuje się do remontu - tutaj dziury w dachu nad zamkniętą ... »
Wysłany 2010/06/04 09:50:37