Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

STAN ALARMOWY NA ODRZE - WROCŁAW 19.05.2010

WROCŁAW >> ODRA NA WYSOKOŚCI MOSTU TRZEBNICKIEGO

ok. godz. 20.00 - 2 godziny po ogłoszeniu stanu alarmowego

======

Gdy kilka dni temu widziałem w TV "zwiastuny" powodzi w innych regionach kraju, to myślałem sobie: szkoda, że 13 lat temu nie byłem już fotografem - powódź to świetny fototemat. No i masz babo placek!

======

Tutaj zazwyczaj jest spad około 1-2m. W tym momencie woda płynie prawie płasko. Na jazie powstają i załamują się fale podobne do tych na Bałtyku.

O godz. 3 nad ranem 20.05.2010 po tej kostce widocznej na zdjęciu już nie można było przejść suchą nogą. I nadal przybywa wody.

Rzeka płynie bardzo szybko.

Na tym krzyżu zaznaczono poziom Odry z 1997r. Ciekawe do jakiej wysokości dojdzie w tym roku.

Myślę, że mimo wszysto miasto i służby są lepiej przygotowane. Świadczy o tym choćby decyzja zalewania za wczasu polderów, które właśnie do tego służą! Ciekawe, że dawno temu Niemcy wiedzieli gdzie budować i się osiedlać. A polacy budują gdzie popadnie (np. Kozanów, tuż nad Odrą).

Mimo zakazów wały są rozjeżdzane samochodami, a obok jest parking Leclerca. Ale nie! przecież trzeba bliżej mieć do autka.

czwartek, 20 maja 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: