Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

KRASNALE W LG DISPLAY WOW FACTORY

Wrocławskie Krasnale >> Biskupice Podgórne - przybliżenie do Wrocławia

W dniu wczorajszym odbyłem krótką wycieczkę do Biskupic Podgórnych. Cel był jeden: zdobyć 6 nowych eldżikowych krasnali. Udało się!

Początkowo sceptycznie podszedłem do pomysłu ustawienia krasnali tak daleko od Wrocławia, że niby to już nie wrocławskie itp. Ale przecież Leśniczyk z Leśnicy jest również znacznie oddalony od centrum Wrocławia. W ten sposób ElDżiki zostały oficjalnie wpisane na listę Wrocławskich Krasnali.

Coś o samej fabryce należy też napisać. Wszedłem i pomyślałem: WOW! Zajmuje olbrzymi teren wraz z pozostałymi oddziałami należącymi do LG Corporation. LG Display jest jak perpetuum mobile - w biskupicach produkuje się podzespoły, które trafiają do LG Display, a następnie są pakowane i wysyłane w Polskę lub Świat - z "naszej" fabryki najdalej trafiają do Turcji. A podobno fabryki w Korei i w Chinach są znaaaaaacznie większe od Biskupickiej! WOW! Wewnątrz spodopał mi się porządek, sterylność i stawianie na bezpieczeństwo. Teren patrolują pojazdy firmy ochroniarskiej, dostać się na niego można przez bramki z rentgenami jak na lotniskach. Bez przepustki ani rusz! Dzień wcześniej wszedłem na teren jednostki wojskowej, więc miałem porównanie stopnia zabezpieczenia terenu. Wynik - do LG trudniej się dostać!

Dosyć zachwycania się. Teraz porcja informacji prasowej otrzymana od firmy LG Display Poland Sp. z o.o.

LG Display posiada swoje krasnale

Wrocław, 5 maja 2010 – Dawno temu pewnien krasnal wyruszył z gór Sorak w południowej Korei, zaczął podróżować i zachwycił go piękny krajobraz gminy Kobierzyce. Tak zaczęła się historia krasnali, które znalazły schronienie w produkującej moduły LCD fabryce LG Display, jednym z największych pracodawców Dolnego Śląska.

LG Display to pierwsza fabryka z Parku Technologicznego LG, która posiada swoje krasnale. Figurki skrzatów są symbolicznym przybliżeniem zakładu w Biskupicach Podgórnych do stolicy Dolnego Śląska. Można to było usłyszeć m.in. podczas uroczystego odsłonięcia sześciu krasnali z brązu, gdy pracownicy zakładu stwierdzili jednoznacznie, iż od teraz nareszcie LG Display znajduje się bliżej Wrocławia!

Każdy z sześciu krasnali symbolizuje inny aspekt zakładu w Biskupicach Podgórnych. Pierwsze krasnale znajdujące się przy wejściu do fabryki - krasnal z koreańskimi rysami wraz ze swoim przyjacielem krasnalem – trzymają tabliczkę z napisem „Pasja, Profesjonalizm, Praca Zespołowa”. Są to trzy główne wartości, którymi kierują się pracownicy firmy. Kolejne krasnale pracują przy linii produkcyjnej wytwarzającej moduły LCD, zaś dwa ostatnie pomagają przy końcowym momencie produkcji – pakowaniu i wysyłce modułów w świat.

Widziałem kilka krasnali przechadzając się po wrocławskim rynku, ale nie wiedziałem, że jest ich ponad 100 – mówi Jung Ung Yeu, prezes LG Display Poland. Gdy idę rano do pracy widok krasnali sprawia mi radość i wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Pozwalalają mi i moim pracownikom pozytywnie zacząć dzień. Symbolicznie pokazują też jak wytwarzane są nasze moduły LCD, produkujemy ich aż 650 tysięcy miesięcznie i może krasnale przyczynią się do jeszcze lepszej produkcji w naszym zakładzie – dodaje Jung Ung Yeu.

W chwili obecnej w LG Display trwa konkurs wśród pracowników na imiona dla nowych mieszkańców podwrocławskiego zakładu.

Informacje o firmie:

LG Display – drugi co do wielkości producent ekranów ciekłokrystalicznych na świecie – w swojej jedynej europejskiej fabryce w Biskupicach Podgórnych zatrudnia prawie 1900 osób. Do tej pory koreańska firma zainwestowała w Polsce ponad 230 milionów dolarów. W 2006 roku LG Display wraz z kilkoma innymi zakładami produkującymi podzespoły do telewizorów LCD utworzyły tzw. klaster technologiczny. Znalazło w nim zatrudnienie ponad 7500 osób, głównie mieszkańców Dolnego Śląska. Moduły wytwarzane przez LG Display trafiają do producentów telewizorów w Polsce (LG Electronics i Toshiba) oraz na Węgrzech.

LG Display jest światowym liderem innowacji w zakresie technologii LCD. Na początku tego roku firma zaprezentowała najcieńszy na świecie (zaledwie 2.6-milimetrowy!) panel ciekłokrystaliczny do telewizorów o przekątnej 42 cali. Do najnowszych osiągnięć inżynierów LG Display należy także trójwymiarowy panel LCD o największej jasności spośród dostępnych na rynku. Poza Polską LG Display ma swoje fabryki w Korei i w Chinach. Pochodzi z nich co piąty ekran ciekłokrystaliczny produkowany na świecie.

Krasnalom nadano imiona: od lewej Eldżej i Modułek

Tabuś i Assik

Pakerka i Pikselek

sobota, 08 maja 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
icemondragon
2010/05/08 17:55:38
Mają ewidentnie skośne oczy!!!
Komunistyczna chińska propaganda!
Albo inna azjatycka:p
-
camparis
2010/05/12 10:28:22
ALE BRZYDKIE! :)
-
Gość: asaz, *.dzierzoniow.vectranet.pl
2010/05/18 17:07:21
zasrana koreańska propaganda ,bzdurne rzeczy które tylko wkórwiają pracowników
-
Gość: aga, *.chello.pl
2010/05/19 22:10:16
sądzac po ilości pracowników, którzy wzięli udział w konkursie na imiona dla krasnali nie udaje mi się, żeby krasnale nie podobały się pracowikom, proszę wypowiadać się za siebie, a nie za 2 tys osob, które tam pracują. Pozdrawiam gorąco wszystkich pracowników oraz miłośnikó krasnali !
-
Gość: emoerefi87, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/07/03 12:08:41
Jestem praco wnikiem tego zakładu i mam pytanie:
Czy naprawde myślicie że to wrocławskie krasnale?
Czy nie widzicie że wszystkie te krasnale z pod LGD mają skośne oczy?...
-
Gość: ex-mde, 90.149.52.*
2010/08/03 08:40:15
trochę kiczowaty pomysł z tymi krasnalami - a co do komentarza o "wkÓrwianiu pracowników" takimi pomysłami - nie podoba się, to zmień pracę, w Dzierżoniowie przecież jest strefa WSSE
-
Gość: , *.chello.pl
2010/09/03 08:20:57
Jedna z kolejnych komunistycznych propagand czym się aktywnie trudni public relations w tej firmie a maja pełne ręce roboty. Ja staram się być realistą i nie lubię jak ktoś stara mi się zmienić wizerunek firmy poprzez jakieś krasnale, albo innymi manipulacjami może napiszesz o zarobkach w tej firmie albo o tym że BHP jest ewidentnie naginane na korzyść pracownika ile się tam pracuje dni w miesiącu, i czy zgodne jest to z waszym systemem "etyki" o którym tak głośno mówi p.r. że mgr inż ma zarobki na poziomie średniej krajowej??? Jeśli tak to każdy tą etykę LG określa we własny sposób.
PS ile zapłacili za tą stronkę???
-
Gość: , *.chello.pl
2010/09/03 08:23:02
*poprawka: BHP naginane na niekorzyść pracownika!!!
-
Gość: LG NG, *.police.vectranet.pl
2010/10/21 17:55:59
Magister inżynier średnią krajową w LG? Chyba żartujesz. Średnia krajowa obecnie przekracza 3300zł brutto, a przeciętny pracownik na stanowisku inżynierskim zarabia góra 2500zł brutto.
-
Gość: Display, *.adsl.inetia.pl
2010/11/04 05:27:43
Szacunek za nick LG NG :D
-
Gość: matka chrzestna, *.xdsl.centertel.pl
2012/07/21 22:32:34
nie Elżdzej tylko ELDŻEJ
-
ajduk
2012/07/25 18:13:11
Słuszna uwaga, dziękuję. Widać kto czyta ze zrozumieniem ;)
-
2014/07/02 12:17:09
Cześć, świetne zdjęcia i sam artykuł ;) Ale będąc w temacie LG, ostatnio zbiłem szybke u siebie w LG, i zastaanawiam się nad wymianą, trafiłem na tą, ale nie wiem jak bedzie jakościowo... www.electrogsm.pl/product/Ekran-Dotykowy-LG-E610-E612-E615-Digitizer/?id=2096
-
2014/07/24 13:42:40
Cześc, świetne zdjęcia, odejdę jednak trochę od tematu. Chciał bym zainwestować w ten sprzęt ;) www.ematador.pl/pl/p/Raspberry-PI-model-B/100 Ktoś może zna się na tym, warto? Co myślicie o tej firmie?