Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

RENOMA - PODWÓJNY JUBILEUSZ

WROCŁAW >> ŚWIDNICKA 40 >> D.H. RENOMA

Dzisiejsza dłuższa fotorelacja inspirowana jest długą historią budynku "Renomy". Więcej o historii budynku (dawnego PeDeTu): dolny.slask.org.pl

Kilka słów o samym jubileszu:

źródło http://news.webwweb.pl

Okazją jest 80-lecie zabytkowego budynku oraz pierwsza rocznica otwarcia odnowionej i rozbudowanej RENOMY. Imprezy zaplanowano na weekend 24-25 kwietnia. 

- Kwiecień jest dla nas i dla Renomy ważnym miesiącem: 80 lat temu bracia Wertheim otworzyli tutaj swój nowoczesny dom
towarowy, obiekt wyjątkowy jak na swoje czasy, rewolucyjny pod względem sposobu ekspozycji i sprzedaży. A rok temu firma CDI zakończyła modernizację i rozbudowę tego historycznego obiektu, oddając wrocławianom elegancki dom handlowy, który nie tylko nawiązuje do tradycji kupieckich tego miejsca, ale także wyznacza trendy w modzie i przybliża ją zwykłym ludziom – mówi Tomasz P. Chenczke, prezes zarządu Centrum Developments & Investments, właściciela RENOMY. 

Historia domu handlowego – powstałego pod szyldem braci Teodora i Abrahama Wertheimów – zaczęła się o wiele wcześniej, ale data 2 kwietnia 1930 roku jest symboliczna. Wtedy właśnie najnowocześniejszy w mieście dom towarowy przyjął pierwszych gości i z czasem zaczął zyskiwać na popularności i sławie, choć lata powojenne były dla RENOMY okresem powolnej odbudowy. Na powrót do prestiżu należnego jej historii oraz odpowiedniego standardu handlu RENOMA musiała poczekać do XXI wieku - swoje drugie życie zaczęła 25 kwietnia 2009 roku, gdy po trwającej kilkanaście miesięcy rozbudowie i gruntownej modernizacji ponownie pojawiła się na handlowej mapie Wrocławia.

(...)

Największe atrakcje czekają wrocławian w sobotę 24 kwietnia. Najpierw o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie prasowe z Anią Przybylską, aktorką, która współpracowała przy powstaniu niezwykłego gadżetu RENOMY: modnej Eko-Torby szytej z banerów reklamowych i sygnowanej jej podpisem. O godz. 13.00 wystąpi niemiecki chór „Die Heimatsänger” (nawiązujący do tradycji grupy śpiewaczej, która istniała na Dolnym Śląsku w latach 50. XX w.), a pół godziny później rozpocznie się rozdawanie nagród (rowerów i toreb) dla uczestników konkursu – wręczenie nagrody głównej zaplanowano na godz. 15.00. Na koniec sobotnich uroczystości nastąpi poczęstunek jubileuszowym tortem oraz występ wrocławskiego zespołu Optymistic.

I teraz esencja, już mojego autorstwa.

Wnętrze również jest godne uwagi

Pora na deser!

Torty na specjalne zamówienie wykonała cukiernia WINCENTY WOLAK - Wrocław ul. Legnicka 158

---

Jak na wielkie świętowanie, to muszę stwierdzić, że nie ściągnęło tłumów. Najdroższe marki sprzedawane w Renomie niestety sprawiają, że galeria na codzień świeci pustkami. A szkoda, bo myślałem, że wykorzysta potencjał lokalizacji, a przede wszystkim, tradycję. Ręka w górę, kto robił zakupy w poczciwym PeDeCie (PDT - Powszechny Dom Towarowy), a później w Galerii Centrum?!

 

niedziela, 25 kwietnia 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: loa, *.trzebinia.mm.pl
2010/05/16 23:55:46
Tak!