Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2010

Mimo, że dzisiaj po raz drugi okazało się, że to był falstart wiosny, to kalendarz nie pozostawia złudzeń. Rano padał deszcz ze śniegiem, na termometrze było około 4-5 stopni Celsjusza. Ale mamy wiosnę! Dokładnie od 21 marca (choć astronomiczna zaczęła się rzekomo już wieczorem 20 marca). A poniżej przedstawiań Wam wiosnę z 21 marca.

Wyspa słodowa - najbardziej wyluzowane miejsce na łonie natury. Kilka dni później przejeżdżając mostem Uniwersyteckim spojrzałem na wyspę i zauważyłem, że średnia ludzia na metr kwadratowy (ludziometr) przekroczyła dozwolone normy. Wręcz czarne punkciki wylewały się z wyspy do Odry. Szkoda, że po tym zostaje mnóstwo śmieci - nie sprzątają po sobie.

Stada łabędzi i Brzydkich Kaczątek dodają uroku. Dzięki wyższym temperaturom są częściej dokarmiane przez spacerowiczów.

Fioletowo żółte dowody na istnienie wiosny

Natknąłem się także na tradycjonalistów - w XXI wieku nadal topi się Marzannę!

W Rynku już można się natknąć na wszelkiej maści wędrownych i stacjonarnych artystów. Lub "artystów".

Ta grupka jedzie z Niemiec do Mongolii - na rowerach (www.2wheels4change.com). Będą uczyć i zabawiać dzieci.

Atrakcją dla dużych i małych była też rzeźba lodowa. Zrobiła mi smaka na lody (polecam lodziarnię Barton - główna siedziba na Kasprowicza, ale punkt mają także w Sukiennicach oraz w Mongolii Park - oczywiście numer 1 w lodach to KOMANDORSKA).

A to już jakże "tradycyjny" pejzaż miejski. Towarzyszący koncertom i innym wydarzeniom na Rynku i w jego okolicach.

Dzień był piękny, słoneczko wiosennie przygrzewało, tylko wiatr wiał jeszcze zimowo. Za ubiegłą zimą nie będę tęsknił. A Wy?

 

 

piątek, 02 kwietnia 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: