Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

FONTANNA MULTIMEDIALNA PO ZIMIE

Mimo temperatury powietrza oscylującej w okolicach 0 (zera!), dzięki wiośnie przedzierającej się przez zasieki zimy na promieniach ostrego słońca, ludzie zaczęli wypełzać z domów na pierwsze wiosenne spacery tej zimy. Wraz z ludźmi wychodzą i inne sprawy. Np. buble w wykonaniu budów i remontów. Oto jeden z nich. Niemalże jeszcze "ciepła" fontanna Multimedialna (rzeczywiście nazwa jakaś taka nijaka) na Pergoli ("fontanna Na Pergoli" lepiej brzmi?) - za grube bańki PLN-ów. Miało być tych baniek około 20, ale chyba 10 starczyło. Ciekawe jaki procent tych baniek pochłonęła przeprowadzka ropuch spod tego murku, który widać na poniższych zdjęciach. Mrozy go wykończyły. Dziwne, że we Wrocławiu zima się pojawia ;) Jak dla mnie to jawna fuszerka w wykonaniu lub projekcie.

Dla ciekawych strona fontanny (fiu fiu, teraz każdy i wszystko ma swoją stronę! a sama "strona internetowa" jako pojęcie też się prezentuje w internecie? ;) ): http://www.wroclawskafontanna.pl/

Moje zdjęcia z jednego z zeszłorocznych pokazów pokażę wkrótce. Pokaz pokazał się z dobrej strony. Niezłe pokazowisko ;)

W ogóle to rzekomo fontanna miała w zimie być lodowiskiem (żeby nie było, że za tak grube pieniądze ma tak mało funkcji),

ale jak widać mimo mrozów jest ograniczona płotem i nic, poza niszczeniem betonu, się na niej nie odbywa.

fontanna multimedialna

Chociaż sama Pergola dobrze wyszła na budowie Multimedialnej. Została odświeżona. Szkoda tylko tych roślinek, które już się na nią wspięły.

Jednak jak widać po zielonych sznurkach, Wrocław nadal chce tam widzieć porastającą zieleń.

Obecnie to wygląda tak (podobnie jak każdej wiosny):

Parę lat temu w sierpniu było tak:

A to jeszcze rok lub 2 lata wcześniej, w klimacie tajemniczego, dzikiego ogrodu:

wtorek, 09 marca 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: