Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

PRAGA - ZUPEŁNIE INNE MIASTO

Praha >> 06.06.2009

Wygrzebałem "z szuflady" kolejne zaległe zdjęcia. Z kolejnej wizyty w stolicy Czeskiej Republiki. I kurde blaszka po raz kolejny pogoda nie dopisała! Takie są uroki planowania wyjazdu z dużym wyprzedzeniem, skutek chronicznego braku czasu i kiepskiej dyspozycyjności. Pomnóż dyspozycyjność przez 4 osoby i wynik jest prosty: spudłowałem z pogodą. Ale fotki są! Musiały być!

A dlaczego uważam Pragę za zupełnie inne miasto? To widać gołym okiem. Przynajmniej biorąc pod uwagę moje doświadczenia i wspomnienia z podróży i życia w stosunkowo dużym mieście.

Pierwszy przykład: Václavské náměstí - Plac Wacława - jest bardziej prostokątem. Mnie przyzwyczajono, że place są raczej zbliżone do kwadratu :)

Na końcu tego popularnego placu znajduje się Muzeum Narodowe, a pod nim charakterystyczna stacja metra - "Muzeum" (pokazałem to tutaj: http://niechciane.blox.pl/2008/05/slabosc-do-Pragi.html)

Natomiast sama zabudowa placu przypomina mi inne wielkie europejskie stolice: Wiedeń (http://niechciane.blox.pl/2008/05/Wieden-spostrzezenia.html) oraz Budapeszt (http://niechciane.blox.pl/2008/05/pocztowka-z-Budapesztu.html)

Jednakże Czesi potrafią zaskoczyć architekturą - oto Ginger i Fred - Tańczący dom

Widocznie są niezwykłymi ludźmi. Niezwykle wyluzowanymi też ;)

W miarę potrzeby potrafią być poważni

Najważniejsze, że mają pasje

Interesuje ich również kultura

Ale nie mogę pojąć, jak można się zamykać w domach bez parapetów zewnętrznych :)

Ciąg dalszy nastąpi!

poniedziałek, 01 lutego 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
PUSZCZANIE PAWIA PO CZESKU z Niechciane ujęcia
Czechy Praga Tytuł wygląda dwuznacznie. Oczywiście prawdziwe znaczenie to wypuszczanie żywego pawia na swobodny wybieg. Zwiedzając Hradczany miałem w pamięci to miejsce i chciałem ponownie tam zajrzeć, choć nie do końca byłem pewien gdzie tego ... »
Wysłany 2010/02/04 09:21:24
PRAGA - HRADCZANY z Niechciane ujęcia
Myślę, że dla każdego turysty esencją Pragi są Hradczany i Mała Strana oczywiście poza piweczkiem np. U Fleku . Tak jak wspominałem wcześniej TUTAJ , pogoda mi kolejny raz nie dopisała. Jednakże mimo wszystko powalczyłem o kadry Katedry św. Wita i ... »
Wysłany 2010/02/09 19:48:23