Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

PRAGA - HRADCZANY

Myślę, że dla każdego turysty esencją Pragi są Hradczany i Mała Strana (oczywiście poza piweczkiem np. U Fleku). Tak jak wspominałem wcześniej (TUTAJ), pogoda mi kolejny raz nie dopisała. Jednakże mimo wszystko powalczyłem o kadry Katedry św. Wita i Pałacu Prezydenckiego. Przy okazji udało się kilka innych ujęć. Nie ma co się rozpisywać - podziwiajcie w skupieniu:

Po dotarciu na wzgórze zerkamy, skąd przyszliśmy

Pora przejść przez bramę pałacu - cierpliwi mogą jeszcze zaczekać na zmianę warty i zrobić sobie obowiązkowe zdjęcie z wartownikiem, który baaaaardzo rzadko drgnie - chyba, że się mocno postaramy ;)

A tak wygląda dziedziniec (wycinek)

Perełka architektury sakralnej - praska Katedra. Irytuje mnie ograniczoność miejsca przed wejściem do świątyni, z tej przyczyny kadr zawsze będzie taki (dobrze, że chociaż zdemontowali potężne rusztowanie, które rok wcześniej "zdobiło" wieże)

Ach! Jacyż malutcy jesteśmy przy potędze kościoła...

Nie zadzierałem zbyt długo nosa do nieba, poszliśmy dalej w stronę Złotej Uliczki - choć drogi nie widać

Złotą zwyczajowo pominęliśmy - płacenie za przechadzanie się uliczką z małymi domkami zakrawa na absurd - wystarczą mi Jatki we Wrocławiu. Tu też nie brakuje artystów.

Ładniejsze widoki są z murów na podnóże wzgórza - zawsze mnie intrygowało to "coś", wyglądające jakby publiczność na widowni w teatrze.

Piękne są te jednobarwne dachy.

Inne zdjęcia z tych okolic opublikuję wkrótce, a póki co przeskoczę do powrotu - czyli widok na most Karola - nie wypada go ominąć - jest kultowy.

Czesi zdają sobie z tego sprawę i na czas remontu zamknęli tylko pół - wzdłuż!

I ostatnie spojrzenie za siebie, na Hradczany.

 

cdn...

wtorek, 09 lutego 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
PRAGA - ZUPEŁNIE INNE MIASTO z Niechciane ujęcia
Praha gt gt 06.06.2009 Wygrzebałem z szuflady kolejne zaległe zdjęcia. Z kolejnej wizyty w stolicy Czeskiej Republiki. I kurde blaszka po raz kolejny pogoda nie dopisała! Takie są uroki planowania wyjazdu z dużym wyprzedzeniem, skutek ... »
Wysłany 2010/02/09 19:56:31