Witaj na blogu fotograficznym z dominującym tematem fascynującego Wrocławia!

Kontakt:

popieram

WAŻNE!

Tekst oraz zdjęcia prezentowane na blogu są własnością autora (Grzegorz Ajdukiewicz / http://fotoswiat.pl) i chronione są prawem autorskim. Jeśli chcesz je jakkolwiek wykorzystać, skontaktuj się najpierw ze mną. Za złamanie praw autorskich grozi kara grzywny lub więzienia do lat 3. (Art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).


Blog > Komentarze do wpisu

PUSZCZANIE PAWIA PO CZESKU

Czechy >> Praga

Tytuł wygląda dwuznacznie. Oczywiście prawdziwe znaczenie to wypuszczanie żywego pawia na swobodny wybieg. Zwiedzając Hradczany miałem w pamięci to miejsce i chciałem ponownie tam zajrzeć, choć nie do końca byłem pewien gdzie tego szukać. Ale się udało - wystarczyło odtworzyć przebytą już kiedyś drogę. Na końcu wpisu znajdziecie zdjęcie satelitarne i mapkę. Można też szukać w wyszukiwarkach, ale wyskakują różne wyniki (np. ogrody senatorskie, albo po prostu związane z tematem wymiocin).

A co tam jest fajnego? Poza urokliwym zakątkiem pięknego miasta, chodzi głównie o równie piękne zwierzęta. Pawie (samce i samice) na wyciągnięcie ręki. Albo na wyciągnięcie aparatu. Choć ręka z kanapką też przybliży do nas pawia. Nie są zupełnie dzikie. Ja niestety po raz kolejny trafiłem na deszczową pogodę (mimo, że to czerwiec). Dlatego na ławeczkach nie spędziłem zbyt dużo czasu.

W zamian zdobyłem więcej ujęć. Oto paw! Piękny, dumny, na swoim terenie. Jednak samce bywają (CZASEM) ładniejsze od samic ;)

Nie straszcie ich, bo i tak daleko nie odlecą!

A teraz mapka - jak znaleźć Vojanovy Sady w Pradze:

MAPY GOOGLE

I zdjęcie satelitarne tegoż miejsca:

sobota, 16 stycznia 2010, ajduk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
PRAGA - ZUPEŁNIE INNE MIASTO z Niechciane ujęcia
Praha 06.06.2009 Wygrzebałem z szuflady kolejne zaległe zdjęcia. Z kolejnej wizyty w stolicy Czeskiej Republiki. I kurde blaszka po raz kolejny pogoda nie dopisała! Takie są uroki planowania wyjazdu z dużym wyprzedzeniem, skutek chronicznego ... »
Wysłany 2010/02/04 09:20:21
Komentarze
icemondragon
2010/01/19 08:13:48
Lubie tą historię która tkwi w tytule:P